Mažėja viltys rinktinėje sulaukti NBA krepšininkų

FIBA nuotr.

Aiškėja, kad kitas NBA sezonas prasidės ne anksčiau kaip per Kalėdas. Toks vėlavimas gali daug kainuoti krepšinio rinktinėms, dalyvausiančioms olimpiniuose atrankos turnyruose. NBA sezonui užsitęsus, Lietuvos nacionalinė komanda birželio pabaigoje vargu ar sulauktų Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno.Kai NBA klubai užsidarė „burbule“ Orlande ir pratęsė čempionatą, orientacine kito sezono starto data buvo paskelbta gruodžio 1-oji. Tokiu atveju pirmenybės prasidėtų daugiau nei mėnesiu vėliau nei įprastai, tačiau panašu, kad šis scenarijus pernelyg optimistinis.

NBA užkulisius puikiai žinantis žurnalistas Šamsas Čaranija (Shams Charania) skelbia, kad jau nuspręsta startą nukelti. Lygos vadovybė esą informavo klubų savininkus, jog sezonas prasidės ne anksčiau nei per Kalėdas. Pranešimas neatrodo iš piršto laužtas. NBA komisaras Adamas Silveris dar rugpjūčio pabaigoje užsiminė, kad gruodžio 1-osios data atrodo „truputį per ankstyva“.

Kuo vėliau prasidės sezonas, tuo daugiau šansų, kad bent dalį jo žiūrovai galės stebėti arenose. NBA interesas aiškus, tačiau vėlyva pradžia gali skausmingai atsiliepti kitoms varžyboms. Nacionalinės komandos turi orientuotis į birželio 24-ąją, tą dieną keturiose valstybėse prasidės olimpiniai atrankos turnyrai. Vienas iš jų vyks Lietuvoje, Kaune. Nesudėtingi paskaičiavimai rodo, kad, jei NBA nieko nepakeis, Kaune neišvysime „Indiana Pacers“ aukštaūgio D.Sabonio ir „Memphis Grizzlies“ vidurio puolėjo J.Valančiūno.

NBA reguliarusis sezonas trunka beveik šešis mėnesius. Komandos sužaidžia po 82 mačus, grafikas yra labai intensyvus, todėl, jei rungtynių skaičius nebūtų sumažintas, tikrai nepavyktų „prasisukti“ greičiau. Jei reguliarusis sezonas prasidėtų per Kalėdas ir truktų tiek, kiek įprasta, jis pasibaigtų prieš pat atrankos turnyrus. O juk „lietuviškos“ komandos gali patekti ir į atkrintamąsias varžybas.

Lietuva dėl NBA čempionato netektų dviejų lyderių, o potenciali mūsiškių varžovė Slovėnija - dar didesnės krepšinio žvaigždės Lukos Dončičiaus. Ir net patekus į Tokijo olimpines žaidynes, kurias tikimasi pradėti liepos 23 d., nebūtų jokių garantijų, kad NBA krepšininkai spėtų prisijungti.

Kol NBA vadovai svarsto, ką daryti ateityje, geriausios komandos „burbule“ tęsia atkrintamąsias varžybas.

Arūnas Abromaitis | Respublika.lt