Lažybininkų prognozės: Lietuvos rinktinė be didesnio vargo turėtų žengti į Europos čempionatą

Lažybininkų prognozės: Lietuvos rinktinė be didesnio vargo turėtų žengti į Europos čempionatą

FIBA nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę nuo 2022-ųjų Europos čempionato ir absoliutaus fiasko skiria vos vienos rungtynės. Šį vakarą lietuviai stos į lemiamą mūšį  su Danijos rinktine, o šių rungtynių nugalėtojas iškovos vieną iš dviejų paskutinių bilietų į senojo žemyno pirmenybes.Kaip reikiant sau situaciją susikomplikavę lietuviai šiuo metu grupėje yra antroje vietoje ir nors to turėtų patekti, viską nubrauktų dar vienas pralaimėjimas Danijos rinktinei. Tiek danai, tiek lietuviai jau būtų užsitikrinę vietas Europos čempionate, kadangi iš vienos grupės į čempionatą patenka po tris komandas. Vis dėlto, C grupėje žaidžia šeimininkė Čekija, kuri, nors ir užėmė paskutinę vietą, į čempionatą bilietą jau turi. Tai reiškia, jog tik dvi stipriausios C grupės komandos bus užimtos 2022-ųjų vasarą.

Lietuvos rinktinė pirmąjį susitikimą danams pralaimėjo 4 taškų skirtumu (76:80), todėl neturi jokios teisės kluptelėti šiandien. Tuo tarpu Belgijos rinktinė užėmė pirmąją vietą grupėje ir jau turi kelialapį į Europos čempionatą.

Vis dėlto TOPsport ekspertai neturi net menkiausių abejonių dėl Lietuvos rinktinės galimybių. Dariaus Maskoliūno auklėtinių šansai iškovoti pergalę ir patekti į Europos čempionatą yra vertinami net 99 proc., kai Danijos rinktinė turi vos 1 proc. tikimybę.

Dėl kelialapio į Europos čempionatą dar kovoja ir kita Baltijos valstybė – Estija. Estams pakanka paskutiniame ture įveikti Makedoniją arba nepralaimėti didesniu negu 8 taškų skirtumu ir kelialapis bus jų.

TOPsport ekspertai šiame mače favorite laiko būtent Šiaurės Makedonijos rinktinę ir jos šansus vertina 60 proc., kai Estijos – 40 proc. Vis dėlto, manoma, jog net jeigu estai ir pralaimės, jie tai padarys mažesniu negu 8 taškų skirtumu ir Europos čempionate žais dvi Baltijos komandos.

Krepsiniozinos.lt