Rezultatyviausiai žaidęs R. Jokubaitis mačo pabaigoje užtikrino pergalę prieš Eurolygos čempionus

Barcelona nuotr.

Eurolygos 21-ajame ture susidūrė praėjusio finalo dalyviai, o pergalę ir antrą kartą šventė Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai.

Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos "Barcelona" (16:4) namie po atkaklios kovos 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21) palaužė čempionų titulą ginančius Stambulo "Anadolu Efes" (9-10) krepšininkus.

Pirmąją pergalę Turkijoje Ispanijos čempionai po pratęsimo iškovojo rezultatu 95:93.

Likus pusantros minutės ir aikštės šeimininkams pirmaujant 80:74 nesportine pražanga buvo nubaustas katalonų lyderis Nikola Mirotičius, o varžovai iš šios situacijos išspaudė 3 taškus – 80:77.

Tuomet iniciatyvos imtis ne pirmą kartą šiame sezone nepabūgo jaunasis R.Jokubaitis, kuris dvitaškiu su pražanga įvarė į neviltį svečius ir užtikrino Eurolygos lyderių pergalę.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs lietuvis buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Gynėjas per 21 minutę pelnė 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/3 baudų), sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, 4 kartus suklydo, sykį pažeidė taisykles ir surinko 11 naudingumo balų.

Verta paminėti, kad trečiajame rungtynių kėlinyje Stambulo ekipa liko be vyriausiojo trenerio. Dėl savo emocingos reakcijos antrą techninę pražangą užsidirbęs E. Atamanas buvo priverstas palikti aikštę, tačiau tai jis padarė labai nenoriai, o galiausiai užvedinėjo į Barseloną atvykusius "Anadolu Efes" sirgalius.

"Barcelona": Rokas Jokubaitis 16 (3/4 trit.), Nikola Mirotičius 14 (4/4 dvit.), Sertačas Šanli 13 (7 atk. kam.), Cory Higginsas 9, Kyle'as Kuričius 8 (2/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Brandonas Daviesas 7 (1/4 dvit.).

"Anadolu Efes": Vasilije Micičius 18 (12/15 baudų, 8 išpr. praž.), Shane'as Larkinas 17 (3/7 trit., 4 rez. perd.), Bryantas Dunstonas (6 atk. kam.) ir Krunoslavas Simonas po 12, Adrienas Moermanas (5 atk. kam.) ir Chrisas Singletonas po 6.