Ketvirtajame kėlinyje spurtavę katalonai palaužė „Maccabi“

Barcelona nuotr.

"Barcelona" dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo pergale namuose.

Katalonai savo aikštėje 83:78 palaužė Tel Avivo ekipą, o Šarui tai buvo pirmoji pergalė prieš "Maccabi" komandą "Palau Blaugrana" arenoje vadovaujant "Barcai".

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai rungtynes perlaužė ketvirtajame kėlinyje, kuomet surengė spurtą 12:0. Barselonos krepšininkams, tai buvo 14-oji pergalė lygoje.

Ketvirtadienį katalonai stoja į kovą su Miuncheno "FC Bayern" komanda.

Pirmoje mačo pusėje vyko atkakli kova ir tik antrojo kėlinio viduryje "Barcai" pavyko įgyti solidesnę 9 taškų persvarą (34:25). Po Satoransky dviejų taškų su pražanga pranašumas tapo dviženklis (39:28), tačiau antrojo ketvirtčio pabaigoje "Maccabi" sumažino deficitą iki 4 taškų 41:37.

Po ilgosios pertraukos Tel Avivo klubas pelnė 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (41:44). Įpusėjus kėliniui Higginsas užsidirbo techninę pražangą 46:52, o kėlinio pabaigoje "Maccabi" persvara tapo dviženklė (57:67).

Ketvirtajame kėlinyje "Barcą" truktelėjęs Jokubaitis sumažino atsilikimą iki 4 taškų (68:72). Likus žaisti daugiau, nei 4 min. Mirotičius dviem taškais su pražanga sumažino deficitą iki minimumo (73:74), o Higginsas tolimu metimu persvėrė rezultatą (76:74). Vėliau amerikietis pridėjo 4 baudos metimus (82:74), o pergalę katalonai iškovojo rezultatu 83:78.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs R.Jokubaitis per 14 minučių pelnė 14 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 4/5 baudų), sugriebė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo, gavo bloką, dukart pažeidė taisykles ir surinko 12 naudingumo balų.

"Barcelona": Cory Higginsas 15 (4 rez. perd., 20 naud. b.), Rokas Jokubaitis 14 (2/3 trit.), Nikola Mirotičius 11 (1/5 dvit., 2/6 trit., 9 atk. kam., 4 kl.), Janas Vsely 10, Alexas Abrinesas 8).

"Maccabi": Jalenas Adamsas 20 (4 rez. perd., 20 naud. b.), Wade'as Baldwinas 15 (3/9 dvit., 2/6 trit., 6 rez. perd., 4 kl.), Jarellas Martinas (6 atk. kam.) ir Darrunas Hilliardas (3/6 trit.) po 11.