T. Dimša – apie sirgalių spaudimą, nesėkmes ir norą nepasiduoti

T. Dimša – apie sirgalių spaudimą, nesėkmes ir norą nepasiduoti

LKL nuotr.

Šį sezoną sėkmingai rungtyniaujantis Tomas Dimša pasakoja apie krepšinio užkulisius – rutinos svarbą, didžiulius sirgalių lūkesčius bei spaudimą, kuris motyvuoja komandą ir verčia kovoti iki paskutinės rungtynių minutės.Kaip, sezono pradžioje demonstruojant puikius asmeninius rezultatus ir neretai imantis lyderio pozicijos, pavyksta susitvarkyti su spaudimu, kurį be trenerio ir komandos, kelia ir tūkstančiai gerbėjų?

– Visų pirma, spaudimas visuomet yra gerai, tu turi jį kažkiek jausti. Tai tik dar labiau stumia į priekį. Per daug negalvodamas ir tvarkaisi: eini, stengiesi, darai tai, ką moki geriausiai. Mūsų sirgalių susirenka tikrai daug, stengiamės jų nenuvilti.

„Žalgirio“ klubas turi vieną iš aistringiausių ir lojaliausių fanų bazių visoje Europoje. Ar didelis aistruolių tikėjimas komanda dažniau suteikia teigiamos motyvacijos, ar sukelia perteklinio spaudimo?


– Mūsų sirgaliai yra tiesiog nepakeičiami, jie patys geriausi ir triukšmingiausi. Tuo pačiu, jie visuomet mums kelia lūkesčius ir šiokį tokį spaudimą. Manau, tai yra gerai, tiek man, tiek visai komandai. Tai motyvuoja, norisi pasirodyti kuo geriau, nenuvilti ir, žinoma, laimėti.

Krepšinyje labai svarbus komandos susitelkimas, bendrumo jausmas. Kaip ruošiatės rungtynėms, ar turite kokių tradicijų prieš žengiant į aikštelę?

– Svarbiausia – rutina. Ta pati rutina prieš kiekvienas rungtynes, prieš kiekvieną treniruotę, pavyzdžiui, treniruočių laiką visad stengiamės išlaikyti tokį patį – tiek Eurolygoje, tiek Lietuvos krepšinio lygoje.

Ar komandoje turite emocinį lyderį? Ar yra žmogus, kuris nepaisant situacijos sunkumo, sugeba išlaikyti pozityvų mąstymą ir motyvuoti kitus komandos narius?

– Visi komandos nariai yra labai geri žmonės ir vienas kitą palaiko. Kažko vieno nenorėčiau išskirti. Aš pats stengiuosi išlaikyti pozityvą ir visiems padėti daryti tą patį.

Kokios mintys sukasi paties galvoje svarbiausių, rungtynių baigtį lemiančių sekundžių metu? Kokios emocijos užplūsta treneriui patikėjus svarbiausios atakos metimą būtent tau?

– Tokio metimo, kuris nulemtų rungtynes, turbūt dar nebuvo. Jei pasitaiko svarbus momentas, tai pajauti tą pasitikėjimo pliūpsnį ir stengiesi nenuvilti.


Kartais galima pastebėti, jog komandos, laikomos rungtynių favoritėmis – per daug atsipalaiduoja ir pralaimi autsaideriams. Ar pavyksta atrasti balansą tarp pasitikėjimo savo jėgomis ir kritinio savo komandos galimybių įvertinimo?

– Ar tai būtų LKL, ar Eurolyga, mes nesijaučiame favoritais ir negalime taip galvoti. Turi atsiduoti kiekvienoms rungtynėms 100 proc., nesvarbu, tavo varžovas – paskutinė LKL ar Eurolygos komanda. Jau matėme, kaip galime nudegti, pagalvojus priešingai. Turime visada būti nusiteikę rimtai ir pamiršti favorito etiketes.

Alfa.lt

Video rekomendacijos: