Jaunieji žalgiriečiai po pratęsimo krito Eurolygos atrankos turnyro finale

Kauno „Žalgirio“ jaunuoliams nepavyko laimėti Dubajuje vykusio Eurolygos jaunimo atrankos turnyro. Sekmadienį finale Vytauto Pliaugos auklėtiniai rezultatu 84:89 (19:11, 19:22, 18:23, 21:21, 7:12) nusileido Ulmo „Ratiopharm“ ekipai, kuri iškovojo vienintelį kelialapį į Eurolygos finalo ketverto metu vyksiantį pagrindinį turnyrą.

Kauniečiai finalą pradėjo aukšta nata ir pirmavo net 15:2. Po pirmojo kėlinio jie buvo priekyje 19:11, o po antrojo – 38:33.

Trečiąjį kėlinį atidarė Manto Juzėno tritaškis, bet po to net 5 minutes „Žalgiris“ strigo ir Vokietijos ekipa išsiveržė į priekį 41:48. Per likusį kėlinio laiką M.Juzėno ir Dovydo Buikos pastangomis lietuviai rezultatą išlygino – 56:56.

Beveik visą ketvirtąjį kėlinį Kauno komanda buvo žingsneliu priekyje, turėjo susikrovusi ir 6 taškų pranašumą (63:57, 69:63), tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:9 ir likus žaisti pusantros minutės atsilikinėjo 69:72. Lyderio vaidmens ėmėsi M.Juzėnas pataikęs tritaškį, kitoje atakoje po krepšiu suradęs Nedą Raupelį ir perėmęs kamuolį, kuris virto Manto Laurenčiko taškais – 76:72. Visgi per likusias 30 sekundžių persvaros išlaikyti nepavyko ir varžovų lyderiui surinkus 5 taškus teko žaisti pratęsimą – 77:77.

Pratęsimą tritaškiu pradėjo M.Juzėnas (80:77). N.Raupelis pelnė 4 taškus (82:79, 84:83), bet likus žaisti 50 sekundžių prametė 2 baudų metimus. Vokiečiai atsakė taikliu tritaškiu, žalgiriečiai prametė iš toli ir varžovai baudų metimais uždarė rungtynes – 84:89.

„Žalgiris“: M.Juzėnas 28 (16 atk. kam., 4 rez. perd.), N.Raupelis 18 (10 atk. kam., 3 blk.), D.Buika 15, M.Laurenčikas 8 (4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Vilkas 5, K.Mikalauskas 4, T.Bassongas 3, M.Bulanovas 3, E.Prekevičius 0, J.Rudaitis 0

„Ratiopharm“: N.Essengue 33 (18 atk. kam., 3per. kam., 3 blk.), J.Cwikas 20, J.Scheffsas 12.