Traumų išretinti „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Dzūkiją“

Šeštadienį Pasvalyje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Alytaus iškovojo 9-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Nikola Vasiljevo vadovaujami Alytaus „Dzūkijos“ (9/16) krepšininkai rezultatu 86:79 (15:16, 18:24, 24:23, 29:16) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (10/15) ekipą.

Tai buvo pirmoji dzūkų pergalė prieš „Pieno žvaigždes“ šiame sezone.

Tarpusavio komandų serijoje, rezultatu 2:1, vis dar pirmauja „Pieno žvaigždės“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, spurtuodami rezultatu 11:3. Tiesa į tokį spurtą Nikola Vasiljevo auklėtiniai sureagavo ir po pirmojo ketvirčio pasvaliečiai pirmavo vos vieno taško persvarą (15:16).

Antrajame kėlinyje rungtynių iniciatyvą į savo rankas perėmė Branko Mirkovičius. „Pieno žvaigždžių“ atakų organizatorius buvo nesustabdomas ir taikliais tolimais šūviais aikštės šeimininkams sukrovė dviženklį pranašumą (27:40). Kėlinio pabaigoje, Simas Jasaitis bei Paulius Danisevičius smeigė po tritaškį, taip sušvelnindami dzūkų atsilikimą ir po dviejų kėlinių Pasvalio ekipa pirmavo 7 taškais (33:40).

Branko Mirkovičius prieš didžiąją pertrauką buvo surinkęs jau 18 taškų, tuo tarpu Alytaus „Dzūkija“ itin nesėkmingai realizavo tolimus metimus – vos 3 taiklūs metimai iš 15 bandymų (20%).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo Kristupo Žemaičio sėkmingais epizodais puolime. „Dzūkijos“ gynėjas smeigė du tritaškius, pridėjo dvitaškį ir taip sumažino savo komandos atsilikimą iki 4 taškų (46:50).

Ketvirtajame kėlinyje tas pats Kristupas Žemaitis apsukų nemažino, iniciavo svarbiausią komandos spurtą rungtynėse, kuris pirmą kartą alytiškiams leido išsiveržti į priekį (69:67). G. Petrausko auklėtiniai „Dzūkijos“ puolimui priešnuodžių nerado ir svečiai iš Alytaus šventė pergalę rezultatu 86:79

Alytaus ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Kristupas Žemaitis. Gynėjas flitavo su trigubu dubliu: pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino Gierdius Staniulis, pridėjęs 16 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

„Pieno žvaigždių“ komandoje rezultatyviausias buvo Branko Mirkovičius, kuris pelnė 21 tašką.

Pasvalio ekipoje šiame „Betsafe-LKL“ sezone debiutavo Yannickas Franke. Praeityje „Pieno žvaigždėms“ atstovavęs olandas pelnė 10 taškų.

„Pieno žvaigždžių“ ekipoje dėl traumų nerungtyniavo Danielis Amigo, Edagaras Želionis bei komandos kapitonas Arvydas Šikšnius.

„Dzūkija“: Kristupas Žemaitis 21 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 30 naud. bal.) , Giedrius Staniulis 16 (9 atk. kam.), Artūras Jomantas 9, Simas Jasaitis 8.

„Pieno Žvaigždės“: Branko Mirkovičius 21 (5/7 tritašk.), Tomas Lekūnas 19 (8 atk. kam.), Paulius Petrilevičius 16 (8 atk. kam.), Yannickas Franke 10.