I.Sargiūno lyderystė pratęsime išplėšė „Labas GAS“ pergalę Klaipėdoje

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės A grupėje vyko labai intriguojantis mūšis, kuriame pirmą pralaimėjimą patyrė Klaipėdos „Neptūnas“ (2/1). Jis namie 76:79 (13:16, 24:13, 13:16, 17:22, 9:12) po pratęsimo krito prieš Prienų „Labas GAS“ (2/1) ekipą.

Labiausiai prie to prisidėjo Ignas Sargiūnas, pelnęs pratęsime net dešimt taškų paeiliui bei iš viso surinkęs 19, savo ekipą į priekį vedė ir Erikas Venskus – jo sąskaitoje 27 taškai ir karjeros rungtynės Citadele KMT.

Žygimanto Janavičiaus ir Klaido Metrikio tritaškių užkurta „Neptūno“ komanda ėmė tolti nuo varžovų antrajame ketvirtyje – 24:18. Galiausiai skirtumas tapo dviženklis (37:27), o po didžiosios pertraukos Edgaras Želionis ir Benas Griciūnas malšino bet kokius „Labas GAS“ bandymus artėti – 45:34.

Rokas Gadiliauskas ir E.Venskus vėl kurstė intrigą (41:45), tad didžiausia drama laukė paskutiniame ketvirtyje. Šį geriau pradėjo klaipėdiečiai, be atsako pelnę keturis taškus, tačiau Giedrius Stankevičius atsakė dvitaškiu, E.Venskus – taip pat – 51:56.  Martynas Mažeika rodė šaltus nervus prie baudų metimo linijos, tačiau pusė ketvirčio buvo sočiai, kad „Labas GAS“ vėl kvėpuotų į nugaras varžovams.

E.Venskus pelnė iš eilės net 8 taškus (59:60), o I.Sargiūnas lygino rezultatą – 61:61. Galiausiai iniciatyva visiškai buvo Prienų klubo rankose, nes Mantvydas Staniulis šovė iš toli, o E.Venskus vėl buvo tikslus – 65:62.

Liko minutė, D.Gailius pelnė dvitaškį su pražanga (67:67), daugiau taškų niekas nepelnė ir laukė pratęsimas. Jame E.Želionis rinko kertinius taškus (71:67), bet kitoje aikštės pusėje apie save priminė E.Venskus su I.Sargiūnu. Vis tik likus minutei E.Želionis pataikė iš toli, bet tai darė ir I.Sargiūnas – likus 13 sekundžių „Labas GAS“ pirmavo 77:76. D.Gailius klydo ir taip pergalę išplėšė svečiai.

Abi ekipos turėjo problemų atakuojant iš toli: „Neptūno“ sąskaitoje 6 tritaškiai iš 25, o Deividas Gailius prametė net visus 8. „Labas GAS“ pataikė 4 iš 19.

Kitos Citadele KMT rungtynės abiejų ekipų lauks spalio 21 dieną: klaipėdiečiai susitiks su Jonavos „CBet“, o prieniškiai su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13 (8 atk. kam.), Benas Griciūnas 12 (9 atk. kam.), Edgaras Želionis 11 (3 per. kam.), Deividas Gailius 9 (0/8 trit.), Klaidas Metrikis ir Nojus Mineikis – po 7.

„Labas GAS“: Erikas Venskus 27, Ignas Sargiūnas 19, Juwanas Durhamas 13 (11 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 7 (8 atk. kam.).