Pratęsimo pareikalavusiame mače Šiauliuose kėdainiečiai užsitikrino vietą KMT ketvirtfinalyje

LKL nuotr.

Trečiadienio vakarą vietą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje užsitikrino Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (4-1) ekipa.

Gedimino Petrausko auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 106:101 (20:23, 24:14, 30:26, 17:28, 15:10) pranoko „Šiaulių“ (3-2) ekipą ir jau nebebus pajudinti iš pirmosios vietos turnyro B grupėje.

Didžiąją mačo dalį pirmavę Kėdainių krepšininkai ketvirtajame kėlinyje neįtikėtinai išbarstė savo persvarą – likus 24 sekundėms rezultatą išlygino Eimanto Stankevičiaus tritaškis (91:91). Rezultatyvaus išpuolio svečiams suregzti nepavyko, tad komandos keliavo į pratęsimą.

Papildomas penkias minutes šiauliečiai pradėjo be pražangų limitą pasiekusių Danieliaus Baslyko, Nemanjos Bezbradicos ir traumą patyrusio Martyno Varno, o greitai prie jų prisijungė ir po 5 pražangas surinkę Donatas Sabeckis bei Arminas Urbutis. Šaltakraujiškiau pratęsimo pabaigą sužaidę svečiai galiausiai triumfavo oponentų teritorijoje.

Pergalėmis su kėdainiečiais susilyginti dar gali po tris laimėjimus turintys „Šiauliai“ ir Jonavos „CBet“, visgi tarpusavio pranašumą prieš abi šias ekipas turi „Nevėžis-Optibet“.

Būtent „Šiaulių“ ir „CBet“ ekipų dvikova Jonavoje kitą ketvirtadienį (gruodžio 1 d.) nulems antrojo B grupės kelialapio į ketvirtfinalį likimą – laimėjusi ekipa garantuotai liks antra, o pralaimėtojai užims trečiąją vietą bei dėl paskutiniojo bilieto į aštuntuką susirungs su A grupės trečiąja komanda.

Į itin svarbią pergalę svečius atvedė 29 taškus pelnęs Marius Valinskas (25 naud. bal.). Karjeros rungtynes sužaidė Darylas Doualla – universaliai rungtyniavęs prancūzas pelnė 22 taškus (10/14 baud., 2/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. 20 taškų pridėjo Danielius Lavrinovičius.

Šiauliečiams 26 taškus pelnė Kyle'as Mangas.

Abi komandos itin dažnai klydo – šeimininkai kamuolį prarado 23 kartus, svečiai – 21.

Kėdainių ekipa Šiauliuose vertėsi be Artūro Žagaro ir Bradley Davisono, šeimininkams nepadėjo Jokūbas Rubinas.

„Šiauliai“: Kyle'as Mangas 26, Martynas Varnas ir Nemanja Bezbradica po 15, Donatas Sabeckis 14, Jonas Zohore ir Eimantas Stankevičius po 8, Danielis Baslykas 6.

„Nevėžis-Optibet“: Marius Valinskas 29, Darylas Doualla 22, Danielius Lavrinovičius 20, Paulius Petrilevičius 12, Timas Lambrechtas 11, Tomas Verbinskis 6.