T. Sabonis – apie Sabonį „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir Ulanovo lyderystę (VIDEO)

T. Sabonis – apie Sabonį „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir Ulanovo lyderystę (VIDEO)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia kovą Eurolygos reguliariajame sezone. Žalgiriečių laukia dviejų iš eilės išvykos rungtynių serija, o šią savaitę, ketvirtadienį, komanda bandys atlaikyti Atėnų „Panathinaikos“ iššūkį Graikijoje.Prieš laukiantį skrydį į Atėnus kartu su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriams skirtoje tinklalaidėje bendravo Tautvydas Sabonis. „Žalgirio“ trenerių štabo narys dalijosi mintimis apie savo brolio Domanto žaidimą ant bangos esančio Sakramento „Kings“ klubo gretose bei aptarė „Žalgirio“ komandos aktualijas.

„Manau, kad Domantas turi būti „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Kaip bebūtų, NBA yra „biznis“. Jeigu kalbėsime tik apie žaidimą, abejonių neturiu jokių. Atsiminkite, kad De‘Aaronas Foxas irgi žaidžia gerai, visi daug metų nori, kad jis irgi būtų rungtynėse. Kitas dalykas, kuris mane labiausiai neramino, kad daug balsų atiduota už Anthony Davisą, dar yra ir Zionas Williamsonas, kurio „Pelicans“ žaidžia gerai. Aišku, jeigu jis bus sveikas. Tiesa, nenoriu, kad Domantas į rungtynes patektų „iš rezervo“. Jis savo žaidimu nusipelnė būti dvyliktuke. Jeigu A.Davisas nepateks iš penketuko, galbūt jo kaip atsarginio nekvies dėl visų traumų“, – aiškino T.Sabonis.

Sausio pradžioje dėl Achilo sausgyslės traumai iš rotacijos visam likusiam sezonui iškritus rezultatyviausiam žalgiriečiui Eurolygoje Keenanui Evansui, žaliai balti turėjo ieškoti naujo lyderio. Juo pastaruoju metu tapo lemiamais susitikimų momentais lyderystę rodantis komandos kapitonas Edgaras Ulanovas, kurio faktorių išskyrė ir T.Sabonis.


„Čia daug dalykų gali suprojektuoti ir sugalvoti treneris, bet daugiausiai dalykų ateina iš paties žaidėjo charakterio. E.Ulanovas yra pasiėmęs iniciatyvą į savo rankas. Jis yra žmogus, kuris atėjus I.Taylorui ir A.Polonarai, o dar sezono pradžioje ir K.Evansui, sakė, kad jie turi imtis iniciatyvos į savo rankas. Ne tik lauktų, kol tai pasakytų treneris. Po „AS Monaco“ rungtynių, kurių pabaiga mums nesusiklostė, E.Ulanovas pamatė, kad reikia imtis lyderystės ypač tada, kai iškrito K.Evansas. Jis rodo tą norą, kapitono lyderystę. Žaidėjai mato, kad tai galima padaryti“, – teigė specialistas.

Be K.Evanso ir praėjusį savaitgalį šlaunies raumens traumą patyrusio Isaiah Tayloro „Žalgirio“ gretose itin sumažėjo kamuolį valdyti galinčių žaidėjų. Tiesa, į tokį vaidmenį pastumtas Tomas Dimša, anot T.Sabonio, nepasimetė.

„Noriu išskirti ir Tomą Dimšą, kuris, iškritus Keenanui, buvo pastumtas į pagrindinio įžaidėjo poziciją starto penkete, o tai nėra jo įprastinė pozicija. Kaip bebūtų, ketverias pastarąsias rungtynes jis atidirbo ir davė tai, ko mums reikia. Aišku, buvo šalia jo ir Isaiah, ir Lukas. Bet, aišku, T.Dimša mums duoda labai daug. Ypač gynyboje. Dabar bus situacijų, kai reikalausime daugiau iš kitų žaidėjų. Bus treniruotės, žaidėjai turi rodyti iniciatyvą, o treneris K.Maksvytis spręs, kas yra geriau. Įsivaizduoju, kad kitos komandos dės didesnį akcentą gynyboje ant E.Ulanovo. Reikės, kad atsirastų ir kitas žaidėjas, kuris galėtų ir nebijotų tokių situacijų. Bus galimybė ir jiems įrodyti, kas turi didžiausius juos“, – šypsojosi T.Sabonis.

Visą daugiau nei valandos trukmės tinklalaidę jau dabar gali pamatyti visi MVP plano „Žalgiris Insider“ prenumeratoriai. T.Sabonis likusioje tinklalaidės dalyje kalbėjo apie naujokų žaidimą, Atėnų „Panathinaikos“ ekipą bei atsakė į prenumeratorių klausimus.

Zalgiris.lt

Video rekomendacijos: