Skambi pergalė Alytuje: „Wolves“ apgynė savo tvirtovę nuo „Žalgirio“ vyrų

LKL nuotr.

Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 80:75 (23:17, 16:16, 19:19, 22:23) palaužė Kauno „Žalgirį“ (15-3).

Žalgiriečiai klupo antrąsyk iš eilės, tuo tarpu alytiškiams tai ketvirtasis laimėjimas paeiliui.

Šios ekipos tarpusavyje iki tol jau žaidė triskart: sykį – „Betsafe-LKL“, du – Citadele KMT ketvirtfinalyje. Rungtynės „Betsafe-LKL“ baigėsi „Žalgirio“ pergale 90:85, o taurėje – 91:72 bei 95:79.

„Wolves“ vertėsi be savo lyderio Jeffery Tayloro.

Komandos žengė koja kojon, kol Alytaus klubas mažais žingsniais neėmė krautis pranašumo. Tolimais metimais užsivedę šeimininkai po pirmo kėlinio pirmavo 23:17. Kontrolę savo rankose alytiškiai išlaikė (25:17), kol Edgaras Ulanovas nepataikė iš toli ir dar nerealizavo baudų – 22:25. Vis tik „Žalgiris“ labiau nepriartėjo, o skirtumas vėl artėjo prie dviženklės ribos – 23:32. Laurynas Birutis iššvaistė baudų metimus, bet juos išnaudojo Ignas Brazdeikis (23:32), tiesa, aukštaūgis reabilitavosi pelnydamas svarbų dvitaškį – 31:32. Marcosas Delia ir Kristupas Žemaitis kaip mat reagavo – po dviejų kėlinių alytiškiai buvo priekyje 39:33.

Po pertraukos kitokio vaizdo neišvydome, maža to, Kazys Maksvytis gavo techninę pražangą, o Eigirdas Žukauskas šovė tolimą metimą – 48:38. Skirtumas buvo pasiekęs 14 taškų atžymą ir ją rėžė tik geri Kevarriuso Hayeso epizodai – 48:55.

„Žalgiris“ ėmė gelbėti situaciją paskutiniame kėlinyje. I.Brazdeikis bei L.Lekavičius pridėjo svarbius taškus (62:65), tuo tarpu A.Juškevičius išnaudojo pražangų limitą. Rolandas Šmitas po ilgos pertraukos išvedė į priekį „Žalgirį“ (66:65), vis tik jam iškart atsakė A.Caveris. Kai to reikėjo labiausiai, prabilo Mindaugas Lukauskis (72:68), bet skirtumą perpus rėžė I.Brazdeikio baudos – 70:72. A.Caveris ir E.Žukauskas leido „Wolves“ išlaikyti trapų pranašumą, nepaisant L.Lekavičiaus lyderystės (79:75) ir pergalės iš rankų alytiškiai nebepaleido.

A.Caveris žaidė rezultatyviausią sezono mačą – pelnė 26 taškus. Tuo tarpu „Žalgirio“ gretose dviženklį rezultatyvumą pasiekė vienintelis Lukas Lekavičius (16 tšk.).

„Žalgiris“ pataikė vos 6 tritaškius iš 24, o šeimininkai – 11 iš 24.

„Wolves“: Ahmadas Caveris 26 (6 rez. perd.), Adas Juškevičius 19 (5/8 trit., 5 kld., 5 praž., 11 n.b.), Eigirdas Žukauskas 12 (6 atk. kam.), Marcosas Delia 6, Mindaugas Lukauskis ir Kristupas Žemaitis (5 rez. perd.) – po 5.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Kevarriusas Hayesas (6 atk. kam.), Rolandas Šmitas, Laurynas Birutis, Ignas Brazdeikis ir Edgaras Ulanovas (4 rez. perd., 5 atk. kam.) – po 8, Dovydas Giedraitis 7.