Prie komandos vairo stojęs A. Jasilionis – apie komplektaciją, pasiruošimą ir sezono pradžią

Prie komandos vairo stojęs A. Jasilionis – apie komplektaciją, pasiruošimą ir sezono pradžią

LKL nuotr.

Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ vasara buvo pokyčių metas. Komandoje iš praėjusio sezono liko du žaidėjai – Martynas Arlauskas ir Artiomas Kovalovas. Pasvaliečiai pasipildė devyniais naujokais, o komandos vairą iš Ramūno Cvirkos perėmė Aurimas Jasilionis.Naujasis ekipos vyr. treneris 2015-2016 m. sezone yra dirbęs laikinuoju vyr. treneriu tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube, tačiau šis sezonas 40-mečiui strategui bus pirmasis visas sezonas šiose pareigose Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

„Jaučiuosi gerai. Pasiruošimas įvyko, jis buvo įvairus, bet esame pasiruošę tiek, kiek buvo įmanoma, – bendraudamas su pienozvaigzdes.lt kalbėjo A. Jasilionis. – Labai nekantrauju ir laukiu sezono pradžios.“

Oficialus sezono startas Pasvalio klubo laukia rugsėjo 18 d. (pirmadienį), kai išvykoje pasvaliečiai nuo 18.30 val. susikaus su LKL vicečempione Vilniaus „Ryto“ ekipa.


Kontrolinių rungtynių cikle A. Jasilionio kariauna sužaidė penkerias rungtynes, per kurias buvo iškovota viena pergalė.

„Pieno žvaigždės“ 84:102 nusileido Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ krepšininkams ir po atkaklios kovos 88:92 krito prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“. Tuomet pasvaliečiai vyko į draugišką turnyrą Kėdainiuose, kur pusfinalyje 84:94 pralaimėjo šeimininkei „Nevėžio-Optibet“, o kovoje dėl trečiosios vietos 113:108 nukovė Jonavos „CBet“.

Pasiruošimas buvo užbaigtas rugsėjo 14 d. pralaimėjimu po atkaklios kovos Mažeikių „M Basket-Delamode“ ekipai (77:83).

Pokalbyje su pienozvaigzdes.lt A. Jasilionis papasakojo apie sprendimą tapti „Pieno žvaigždžių“ vyr. treneriu bei išsiplėtė apie komandos komplektaciją bei pasiruošimo ciklą.

Treneri, ar daug buvo apmąstymų buvo gavus „Pieno žvaigždžių“ pasiūlymą?
– Apsispręsti buvo labai lengva. Turėjau įvairių pasiūlymų, bet norėjau likti Lietuvoje, nevažiuoti į užsienį. Manau, kad čia, Pasvalyje, yra labai gera terpė ir pačiam pasirodyti ir žaidėjus apšaudyti LKL kovose.

Rinkome jaunesnę komandą, kuri būtų alkana ir norinti daug pasiekti, o žaidėjai su potencialu ateityje kilti aukščiau. Bandysime iš jų išspausti viską, kas įmanoma.

Pasiruošimo ciklas baigtas. Kokį įspūdį jame paliko komanda?
– Gerą. Vaikinai tikrai atvažiavę žino, ko nori. Jie tikrai stengiasi, dirba, nori gerai pasirodyti ir kilti į aukštesnį lygį. Kaip komanda stengsimės aktyviai gintis, neleisti varžovams pelnyti jokių lengvų taškų, o puolime žaisti kuo greičiau. Esame jauna komanda, bandysime agresyviai gintis ir traukti į priekį.

Komplektacija dar nėra baigta. Kiek įsivaizduojate, kad dar trūksta žaidėjų?
– Man, kaip treneriui, visada norisi kuo daugiau žaidėjų. Aišku, biudžetas – ne guminis, neskubame, nes nenorime prašauti. Klubo žmonės ties tuo dirba, stengiamės viską kruopščiai peržiūrėti, kad sutaptų su mūsų komandos vizija.  

Kurią poziciją dar norite sustiprinti labiausiai?
– Dar ieškome didelių žmonių, 4-5 pozicijos, kurie galėtų kovoti dėl kamuolių, būtų kūnai gynyboje.

Pirmadienį prasideda sezonas, normalu, kad komandos dar nėra optimaliose formose. Kaip vertinate „Pieno žvaigždžių“ pasiruošimą?
– Sunku pasakyti, yra traumų, komplektacija nebaigta. Norisi geriau, bet vyrukų darbu tikrai esu patenkintas, jie stengiasi, atiduoda visą save, su tuo problemų nėra. Vertinti nenorėčiau, viską parodys žaidimas.

Pirmi trys mačai bus prieš „Rytą“, „7bet-Lietkabelį“ ir „Žalgirį“. Ar toks tvarkaraštis sezono pradžioje, kol komandos dar nėra geriausioje formoje, yra palankus?
– Tvarkaraštis yra toks, koks yra. Mums tai nieko nekeičia, ruošiamės ir žaisime maksimaliai, nesvarbu sezono pradžia, ar pabaiga. Būtume anksčiau susikomplektavę, galėtume tas stipriąsias komandas gaudyti, dabar bus loterija. Vaikinai yra motyvuoti, turi, ką įrodyti. Bus sudėtinga, bet manau, kad viskas bus gerai.

Martynas Arlauskas praeitą sezoną grįžo iš JAV, jam debiutas Pasvalyje buvo sudėtingas. Šį tarpsezonį jis buvo vienas iš lyderių. Kokį įspūdį jums palieka šis žaidėjas?
– Tas vaikis pas mane sportavo dar jaunas, aš juo labai tikiu. Pasirašęs su „Pieno žvaigždėmis“ iškart pasakiau, kad jį reikia pasilikti, grąžinti į tą lygį, kuriame jis gali ir turi būti.

Praėjęs sezonas jam buvo sunkus, jis pats tą puikiai supranta, o tai matosi treniruotėse. Martynas dirba labai sunkiai, kreditai jam.

Komandoje yra daug jaunų ir perspektyvių žaidėjų. Gal kas nustebino?
– Surinkęs komandą iškart žinojau, ko tikėtis, tad nėra, kad kažkas labai nustebino, nes to ir tikėjausi. Pasikartosiu, visi vyrai tikrai sunkiai ir noriai dirba, tas man yra svarbiausia.

Ar turite išsikėlęs aiškius tikslus prieš sezoną?

– Pirmiausia, esu labai reiklus pats sau, keliu aukščiausius tikslus. Labai svarbu, kad mano keliami tikslai sau sutaptų su žaidėjų tikslais. Jei taip įvyks, su sunkiu darbu ir didžiuliu noru tie tikslai gali būti įgyvendinti.

BcPienozvaigzdes.lt

Video rekomendacijos: