K. Maksvytis: „Šiuo metu sutikčiau treniruoti rinktinę“

K. Maksvytis: „Šiuo metu sutikčiau treniruoti rinktinę“

VTB nuotr.

Olimpinėse žaidynėse Tokijuje į kovą dėl medalių stoja krepšinio žvaigždynas. Pasaką ir toliau kuriantys slovėnai, Kevino Duranto vedami amerikiečiai, favorite prieš turnyrą laikyta Australijos rinktinė ir po 21-erių metų į pusfinalį prasibrovę prancūzai. Permės „Parmos“ vyriausiasis treneris ir vienas pagrindinių kandidatų stoti už Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo Kazys Maksvytis neslepia, kad olimpinis krepšinis per daug staigmenų nepateikė.„Žiūrint į galutinį išsidėstymą, tai tikėjausi pamatyti ispanus. Mano nuomone, pagrindinės rungtynės įvyko dar prieš ketvirtfinalį – Ispanija prieš Slovėnija. Maniau, kad ispanai sustabdys slovėnus, bet Slovėnija nugalėjo ir nusipelnė silpnesnio varžovo ketvirtfinalyje. Bet daugiau staigmenų niekas nepateikė“, – teigė „auksinės“ kartos treneris.

Ispanai ketvirtfinalyje į kovą stojo su turnyro favoritais, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkais. Būtent amerikiečiai uždarė duris broliams Pau ir Marcui Gasoliams karjerą rinktinėje baigti su olimpiniais medaliais ant kaklo. Ispanai skrenda namo, o Tokijuje likusio Greggo Popovičiaus galvoje turėtų suktis vienintelis tikslas – sustabdyti Australijos rinktinę.

Pusfinalis: JAV – Australija

Dar prieš olimpines žaidynes australams buvo klijuojama favoritų etiketė. Jeigu Australijos krepšininkai nuskintų olimpinį medalį, tai būtų pirmas jų apdovanojimas didžiausiuose pasaulio krepšinio turnyruose. Pasak K.Maksvyčio, būtent australai demonstruoja patį neparankiausią varžovams krepšinį.

„Jie žaidžia „kietai“ ir fiziškai. Manau, kad būtent prancūzai ir australai gali prilygti JAV rinktinei. Amerikiečiai yra favoritai, bet jeigu nugalėtų Australija – nebūtų didelė staigmena ir niekas nenustebtų“, – sakė K.Maksvytis. Aiškiais favoritais šioje dvikovoje „Betsafe“ ekspertai įvardija taip pat JAV žvaigždyną. Jiems prognozuojama net 83 proc. tikimybė nugalėti Australijos krepšininkus ir patekti į finalą.

Skirtingai nei visos pusfinalio komandos, australai į ketvirtfinalį jau žengė „nukraujavę“. Dar grupės rungtynėse su Italijos rinktine, Australijos krepšininkai prarado vieną kertinių savo žaidėjų – Aroną Baynesą.

„Manau, kad tai – didelė netektis. Kiek teko stebėti australų ir amerikiečių žaidimą, jie žaidžia su mobiliais žaidėjais, mėgsta keistis ginamaisiais. Be A.Bayneso po krepšiu tokią taktiką naudoti būtų sudėtinga. Be jo Australija praranda fiziškumo dalį“, – apie vieno iš lyderių netektį kalbėjo K.Maksvytis.

Iki šiol Australijos rinktinė žaidynėse nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. O JAV rinktinė jau pirmajame grupių mače gavo antausį nuo prancūzų. Būtent kitoje pusfinalio kovoje Prancūzijos krepšininkai mes iššūkį neklumpančiai Luka Dončičiaus vedamai Slovėnijos rinktinei.

Pusfinalis: Prancūzija – Slovėnija

Šioje pusfinalio dvikovoje „Betsafe“ ekspertai nežymia favorite laiko Europos čempionę – 53 proc. tikimybė, kad slovėnai nesustos ties pusfinalio barjeru. K.Maksvyčio teigimu, visgi norėtųsi, kad Slovėnijos kuriama „Pelenės“ istorija nesibaigtų ties pusfinalio barjeru.

„Jeigu slovėnai atsidurtų finale, tada reikėtų visiems sirgaliams atsiprašyti Dariaus Maskoliūno“, – juokėsi treneris ir pridūrė – „Laimi dažniausiai tie, kurie daugiau taškų įmeta. Slovėnai, demonstruodami savo krepšinį, įvelia ir savo varžovus. Be abejo, Prancūzija turi kur kas geresnį suoliuką, didesnį fiziškumą ir jie būtų nežymūs favoritai.“

O kaip olimpinio krepšinio turnyro kontekste atrodytų Lietuvos rinktinė? – „Sunku vertinti. Bet jeigu slovėnai nužygiavo iki pusfinalio, tai, vadinasi, ir lietuviai galėjo nueiti tuo pačiu keliu ir būti Slovėnijos vietoje“, – sakė vienas pagrindinių kandidatų į Lietuvos rinktinės trenerio postą.

Ryžtųsi treniruoti rinktinę

K.Maksvyčio pavardė jau seniai figūruoja Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) radare, kam patikėti medalių badmetį išgyvenančios rinktinės vairą. Kartą dėl sutarties su „Parmos“ klubu netekęs galimybės treniruoti ne tik nacionalinės komandos, bet ir Kauno „Žalgirio“, iš Darbėnų kilęs strategas, regis, jau seniai pasiruošęs karjeros iššūkiui.

Paklaustas, ar sutiktų treniruoti šalies rinktinę, K.Maksvytis kaip ir visada išliko atviras: „Kadangi dabar dirbu toliau nuo Lietuvos, labiau jos ir pasiilgsti. Šiuo metu sutikčiau treniruoti. Bet nenorėčiau spekuliuoti šia tema, nes galbūt net nesulauksiu kvietimo. Dar nėra aišku, kuri valdžia bus išrinkta. Trys skirtingos komandos. Su kai kuriais esu kalbėjęs. Bet, manau, galima daug kalbėti, o jeigu jų neišrinks, kas tada?“

Visų Lietuvos krepšinio sirgalių akys jau rugsėjo 7 dieną kryps į federacijos prezidento rinkimus. „Betsafe“ ekspertai prognozuoja, kad po 44 proc. tikimybę užimti Arvydo Sabonio vietą turi Vydas Gedvilas ir Ramūnas Butautas. Kukliai vertinamos buvusio nacionalinės komandos kapitono Roberto Javtoko galimybės – 12 proc.

Krepsiniozinios.lt