P. Jankūnas atskleidė „Žalgirio“ sezono biudžeto skaičius (VIDEO)

P. Jankūnas atskleidė „Žalgirio“ sezono biudžeto skaičius (VIDEO)

Prieš pirmąsias Eurolygos sezono rungtynes Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas į „Žalgirio“ areną kaip ir kasmet sukvietė žiniasklaidos atstovus, kuriems ne tik pateikė praėjusio sezono rezultatų ir finansų apžvalgą, bet ir pristatė 2023–2024 m. sezono biudžetą, naujoves ir planus.Konferenciją „Žalgirio“ direktorius Paulius Jankūnas tradiciškai pradėjo nuo praėjusio sezono ataskaitos, kurioje finansiniai rodikliai vėl džiugino – vietoje planuoto 11,3 mln. eurų biudžeto, per sezoną pavyko surinkti rekordinę 14,2 mln. eurų sumą. Prie to labiausiai prisidėjo didesnės nei planuotos pajamos iš TV teisių, sportinių premijų ir, svarbiausia, iš bilietų pardavimo.

Didėjant pajamoms, didesnės nei planuota buvo ir sezono sąnaudos – dėl pokyčių sudėtyje ir kitų priežasčių buvo išleisti ne planuoti 11,3 mln. eurų, o 13,1 mln. eurų. Tiesa, sezoną klubas vis tiek užbaigė su 1 mln. eurų pelnu, kurį skyrė 2021 m. paimtos paskolos grąžinimui.

Atsižvelgiant į praėjusio sezono finansinę situaciją, šiek tiek paaugusius žaidėjų bei trenerių atlyginimus ir kitas sąnaudas, komandos biudžetas 2023–2024 m. sezone sieks 13 mln. eurų.


Kaip ir kasmet, didesnį biudžetą Lietuvos čempionai planuoja įvertindami partnerių indėlį ir augančias pajamas už parduotus bilietus. Jau dabar, pardavus 4500 abonementų, klubo biudžetą papildė 2,15 mln. eurų.

Konferencijos metu P.Jankūnas taip pat džiaugėsi praėjusio sezono lankomumu ir šio sezono pradžios bilietų pardavimų tendencijomis. Praėjusiame sezone „Žalgirio“ arenoje per visą sezoną apsilankė 365 575 žiūrovai, o vidutinis Eurolygos rungtynių lankomumas siekė 4 836 žiūrovus.

Nemažas dėmesys taip pat buvo skiriamas pramogoms, „Žalgiris – Tavo mokykloje“, LKL Šeimos rungtynių bei socialiniams projektams ar licenciniams „Žalgirio“ vardo produktams.

Pristatęs 2023–2024 m. sezone atsinaujinusias „Žalgiris Insider“ platformą ar „Žalgirio“ programėlę ir svetainę, P.Jankūnas taip pat užsiminė ir apie netolimoje ateityje laukiančias „Žalgirio“ naujoves – aukštos kokybės klasikinius ir sportinius ar išmaniuosius laikrodžius, dviračius ar stalo žaidimus.

Pristatant sportinius komandos tikslus, nuo pastarųjų metų kurso nukrypta nebuvo – žalgiriečiai Lietuvoje vėl sieks čempionų titulo „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir Karaliaus Mindaugo taurės, o Eurolygoje – pergalių kiekviename mače.

Spaudos konferencijos pabaigoje P.Jankūnas taip pat atsakė į įvairius žiniasklaidos atstovų užduotus klausimus.

Zalgiris.lt

Video rekomendacijos: