Turkija tik po dramatiškos kovos palaužė juodkalniečius

Sunkia pergale Europos krepšinio čempionatą pradėjo Turkijos (1/0) nacionalinė krepšinio rinktinė.

Ergino Atamano auklėtiniai A grupėje po atkaklios kovos 72:68 (14:18, 27:13, 12:20, 19:17) pranoko Juodkalnijos krepšininkus (0/1).

Didžiausiu skirtumu turkai laimėjo antrąjį rungtynių kėlinį, po kurio turėjo dviženklį pranašumą - 41:31. Vis dėlto po pertraukos juodkalniečiai pademonstravo solidžią gynybą ir prisivijo rungtynių favoritus - 53:51.

Mačo laimėtojas sprendėsi pačioje jo pabaigoje. Po Kendricko Perry dvitaškio Juodkalnijos rinktinė persvėrė rezultatą savo naudai, likus žaisti pusę minutės - 68:67. Labai svarbų metimą turkams pataikė Furkanas Korkmazas - 69:68.

Juodkalniečiams dar buvo pakankamai laiko išplėšti pergalę paskutine ataka, tačiau Marko Simonovičius prasižengė puolime, o F. Korkmazo tritaškis įtvirtino turkų pergalę - 72:68.

Turkija: Sh. Larkinas (5/6 trit., 7 rez. perd.) - 18, C. Osmanas - 15, A. Sengunas - 12, F. Korkmazas ir M. Mahmutoglu po 9 taškus.

Juodkalnija: B. Dubljevičius (6 atk. kam.) - 18, M. Simonovičius (7 atk. kam.) - 13, K. Perry (9 rez. perd.) ir N. Radovičius po 8 taškus.