„Lietkabelis“ pralaimėjo dramatišką dvikovą Ankaroje

LKL nuotr.

Europos taurės turnyro A grupės aštuntojo turo rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ (3/5) ekipa išvykoje 60:65 (15:20, 17:13, 11:15, 17:17) nusileido Ankaros „Turk Telekom“ (5/3) krepšininkams.

Susitikimą sėkmingai pradėjo „Turk Telekom“, kuri prabėgus 3 minutėms truktelėjo į priekį – 8:2. Nors panevėžiečiai pasižymėjo dvitaškiu (4:8), šeimininkai pelnė dar 7 taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 15:4. Po minutės pertraukėlės „Lietkabelis“ atsitiesė ir po savo sėkmingos atkarpos deficitą sumažino perpus – 13:18. Situacija nepasikeitė ir pasibaigus pirmajam kėliniui – 15:20.

Antrajame ketvirtyje Nenado Čanako kariauna laimėjo atkarpą 8:0 ir priartėjo prie varžovų (24:25), o 17-ąją minutę rezultatas tapo lygus – 27:27. Nors „Turk Telekom“ vėl truktelėjo į priekį (31:27), 5 be atsako svečių taškai leido jiems pirmauti – 32:31. Paskutinį žodį pirmoje mačo dalyje tarė JaJuanas Johnsonas, kuris suteikė savo ekipai minimalų pranašumą – 33:32.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ turėjo 3 taškų persvarą (38:35), bet šeimininkai išlygino rezultatą – 40:40. Šeimininkai surakino varžovus gynybos gniaužtuose ir per 5 minutes praleido vos 3 taškus, o tai leido jiems susikrauti nors ir nedidelę, bet 5 taškų persvarą – 48:43.

Ketvirtajame ketvirtyje „Turk Telekom“ startavo 5 taškais ir vėl turėjo dviženklę taškų atsargą – 53:43. „Lietkabelis“ neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir spurtu 10:0 pasivijo varžovus – 53:53. Lietuvos komanda ne kartą turėjo progą ir pirmauti, bet tritaškiai skriejo vienas po kito, o Turkijos ekipa savo 5 minučių tylą nutraukė 7 taškais – 60:53. Svečiai atsakė 5 taškais (58:60), bet likus 38 sekundėms Anthony Clemmonsas pataikė tritaškį (63:58) ir per likusį laiką „Lietkabelis“ išsigelbėti nebepajėgė.

„Turk Telekom“: JaJuanas Johnsonas 26 (10/22 dvitaškiai, 7 atk. kam., 27 naud. bal.), Anthony Clemmonsas 11 (3/4 tritaškiai), Aubrey Dawkinsas 9 (3/5 tritaškiai).

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis (0/4 tritaškiai) ir Džordže Gagičius po 11, Gediminas Orelikas (1/7 tritaškiai, 6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kristupas Žemaitis (6 atk. kam.) po 8, Kasparas Bėrzinis 7.