R. Vyšniauskas apie „Žalgirio“ naujoką: dabartiniam „Žalgiriui“ jis yra netinkamas

Euroleague.net nuotr.

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai artėjančiame sezone komandoje išvys dar vieną naujoką. Lietuvos čempionų komanda pasirašė vienerių metų sutartį su vidurio puolėju Joffrey Lauvergne.Apie „Žalgirio“ sprendimą nusprendė pasisakyti televizijos komentatorius Rytis Vyšniauskas, kuris socialinio tinklo „Facebook“ „Užkalti Halės Langai“ puslapyje pasidalino mintimis.

Kviečiame paskaityti:

„Šiek tiek naktinių pasvarstymų. Nelabai turiu ką pasakyti apie naująjį Žalgirio trenerį, nes jo tiesiog niekur nesu matęs, bet tuo pačiu buvo pristatytas ir naujokas Joffrey Lauvergne. Pastarąjį teko matyti nemažai. Suprantu hype dėl tokio pirkinio, CV yra rimtas, pagal amžių pačiame jėgų žydėjime, Prancūzijos rinktinės centras. Beeeet... Pagal tai ką dabar matau yra trys sunkūs, baudos aikštelės centrai: Lauvergne, Geben, Blaževič. Dar galima kaip ketvirtą priskaičiuoti PF/C veteraną Jankūną.

Nesunku suprasti, kodėl žaidėjas su tokiu rimtu CV staiga tapo Žalgiriui finansiškai įkandamas: 1) Sezonas Fenerbahče buvo prastas. Obradovičiaus komandoje Lauvergne nepateisino lūkesčių. 2) Tokio stiliaus centrų, kurie budi baudos aikštelėje bei yra akivaizdus taikinys varžovų pikenrolams elitinės Europos komandos vis labiau privengia. Nors klasikiniai baudos aikštelės centrai vis dar reikalingi, tačiau labiau sužaisti ribotą minučių skaičių (10-15) ir daugiau pirmoje rungtynių pusėje, o atėjus ketvirtam kėliniui tokių centrų vieta, deja, yra suolas. Tam, kad toks penktas numeris patrauktų stipriausių klubų dėmesį jis privalo turėti labai gerų įgūdžių. Šiuo atžvilgiu didžiausias Lauvergne minusas lyginant su tokiais vidurio puolėjais kaip Milutinovas, Ayonas ar Tomičius yra nepakankamai gera perdavimų kokybė, lėtoki sprendimai su kamuoliu ir geriausiu atveju vidutiniškas aikštelės matymas. Iš pastarųjų sezonų įstrigo tai, jog Lauvergne prastokai nusimetinėja kamuolį prieš dvigubą gynybą. Kitas svarbus aspektas - metimas. Pamenu, jog kadaise prancūzas net žaisdavo PF ir visai padoriai pataikydavo iš vidutinių distancijų, o dabar net baudas meta žemiau 50% du sezonus iš eilės. Viską susumavus, nemanau, kad ant stalo Lauvergne turėjo labai gerų pasiūlymų.

Nesupykit, naujoko pavardė skamba intriguojančiai, bet aš manau, kad šiuolaikinėje Eurolygoje privaloma turėti bent vieną mobilų vidurio puolėją, su kuriuo galima žaisti lemiamas rungtynių minutes ir keistis dengiamaisiais. Lauvergne, be abejo, yra tvirtas, aukšto lygio centras ir jis tikrai pajėgus daryti 10 taškų ir 5 reboundų vidurkį Eurolygoje. Jeigu tik jį nuo suolo keisti kiltų universalus, atletiškas penktas numeris sakyčiau, kad tai yra solidus pirkinys. Galbūt mane per daug išlepino Brandonas Daviesas ir Zachas LeDay, todėl dabar tikiuosi, kad Žalgiris kasmet sugebės rasti kažką panašaus į juos. Laikas parodys kiek stipriai klystu, bet aš nelabai tikiu, kad komanda, kurioje centro pozicijoje minutes dalinsis Lauvergne, Gebenas ir Blaževičius gali būti gera gynyboje“, – rašė R. Vyšniauskas.

Krepsiniozinios.lt