„Sūduva-Mantinga“ net 63 taškais pranoko „Lūšį“ (Kiti rezultatai)

Dainius Lukšta, NKL nuotr.

Toliau be pralaimėjimų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žygiuojanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (3-0) šventė istorinę pergalę.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 112:49 (32:14, 25:12, 23:6, 32:17) sutriuškino Šilalės „Lūšies“ (0-3) krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

Laimėjimas 63 taškų persvara – didžiausias „Sūduvos-Mantingos“ klubo istorijoje. Prieš tai rekordinė pergalė buvo pasiekta 2015-ųjų lapkritį, kai marijampoliečiai 49 taškais (115:66) sutriuškino Raseinių „Rasus“.

2014-aisiais „Žalgiris-2“ buvo nugalėtas 46 taškų pranašumu (107:61), o praėjusį sezoną Tauragės krepšinio klubas prieš Marijampolės ekipą taip pat patyrė 46 taškų sutriuškinimą.

„Sūduva-Mantinga“ visus reikalus sutvarkė dar pirmoje mačo pusėje. Pirmajame kėlinyje Edvinas Jezukevičius pelnė dvitaškį, Žygimantas Šimonis bei Kostas Jonuška atseikėjo po tritaškį, o marijampoliečiai laimėjo atkarpą 11:0 bei įgijo dviženklę persvarą – 15:4.

Po sėkmingos pradžios svečiai ir toliau nemažino apsukų. E. Jezukevičius realizavo baudas, Justas Nausėdas pataikė iš toli, po dvitaškį pridėjo Tomas Galeckas bei K. Jonuška ir „Sūduva-Mantinga“ persvara tapo triuškinama – 26:6.

Marijampoliečiai antrąjį kėlinį pradėjo spurtu 16:0 ir po T. Galecko bei K. Jonuškos tritaškių mačo baigtis tapo aiški – „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 48:14.

Nugalėtojų ekipoje geriausiai pasirodė Tautvydas Kliučinykas, kuris buvo per plauką nuo trigubo dublio ir vėl sužaidė geriausias karjeros rungtynes.

Įžaidėjas per 28 minutes pelnė 16 taškų (2/4 dvit., 4/7 trit.), atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, sykį suklydo bei surinko 35 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis yra geriausias krepšininko karjeroje.

„Sūduva-Mantinga“ šiame mače pataikė 25 dvitaškius iš 33 (75 proc.) ir 17 tritaškių iš 39 (43 proc.).

Šilalės komandai nepadėjo Osvaldas Mačernis.

„Lūšis“: Mindaugas Čepauskas 14 (1/6 dvit., 4/12 trit.), Laimonas Remeikis 12 (5/7 dvit.), Justas Košys 8 (4/10 dvit.).

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 16 (4/7 trit., 12 rez. perd., 9 atk. kam.), Šarūnas Beniušis (5/7 dvit.) ir Edvinas Jezukevičius (5/6 dvit.) po 15, Tomas Galeckas (3/3 trit.) ir Justas Nausėdas (3/4 trit.) po 13, Žygimantas Šimonis ir Kostas Jonuška (2/9 trit.) po 12, Jonas Zakas 10.

Palangos "Kuršiai" 78:79 Kauno "Žalgiris-2"

Vilniaus "Perlas-Energija" 96:101 Šakių "Vytis"

Vilkaviškio "Perlas" 67:72 Jonavos "CBet"

Mažeikių "Ereliai" 71:82 Gargždai

Telšiai 68:57 Joniškio "Delikatesas"

Molėtų "Ežerūnas-Atletas" 71:99 Šilutė