M. Brownas: apie tritaškius, „Žalgirio“ treniravimą ir garsiąją D. Collinso frazę po rungtynių

M. Brownas: apie tritaškius, „Žalgirio“ treniravimą ir garsiąją D. Collinso frazę po rungtynių

Marcuso Browno tritaškius, kurie plėšydavo Kauno „Žalgirio“ varžovų krepšį, prisimena kiekvienas vyresnis krepšinio gerbėjas. Rungtyniauti į Lietuvą prieš 14 metų atvykęs krepšininkas čia ir baigė savo įspūdingą ir gausiu titulų skaičiumi paženklintą profesionalo karjerą.Šiuo metu vaikų krepšinio treneriu Arkanzaso valstijoje dirbantis amerikietis, baigęs karjerą 2011 m., kurį laiką buvo rezultatyviausias visų laikų Eurolygos žaidėjas. Prisijungęs prie „Žalgirio“ M.Brownas Kaune su vieno sezono pertrauka rungtyniavo trejus metus, laimėjo du Lietuvos krepšinio lygos ir Baltijos krepšinio lygos čempionų titulus.

Kaune M.Brownas pasiekė ir savo Eurolygos karjeros rekordus – įmetė 31 tašką į Bolonijos „Virtus“ krepšį 2007–2008 m. sezone, o tai pačiais metais užfiksavo ir 43 naudingumo balų pasirodymą susitikime su Liublianos „Olimpija“.

M.Brownas apie savo karjerą bei metus Kaune pasakojimais pasidalijo išskirtiniame interviu su „Žalgiris Insider“ prenumeratoriais.

„Dabar yra tritaškių evoliucija. Juokinga, kai matai dalykus, kuriuos vyresni vyrukai darė jau anksčiau. Europoje žaidėjai gali sakyti, kad „eurostepą“ jie darė dar tada, kai jis nebuvo taip vadinamas, – tikino M.Brownas. – Taip, yra tik keletas vyrukų, kurie meta taikliai ir nuosekliai. Manau, kad dabar rinkčiau po 30-40 taškų. Dabar daug žaidėjų meta daugybę metimų ir yra labai jautrūs, kai pasakai, kad tik keletas iš jų yra aukščiausiame lygyje bei tuos metimus atlieka tiksliai ir nuosekliai.“

M.Browno profesionalo karjera prasidėjo po 1996 m. NBA naujokų biržos, kurioje krepšininką 46-uoju šaukimu pakvietė Portlando „Trail Blazers“ klubas. Portlande M.Brownas sutiko ne ką kitą, o patį Arvydą Sabonį, kuris vėliau prisidėjo, kad amerikietis atvyktų ir į Kauną.

„Kai pirmą kartą jį pamačiau, jis buvo milžiniškas. Aš esu pakvaišęs dėl krepšinio ir nuolat  darau namų darbus, domiuosi. Jo perdavimai per nugarą… Buvome girdėję apie Europos legendą, kuri turėtų žaisti NBA, su geriausiais krepšininkais, – pasakojo buvęs žalgirietis. – Buvo puikus laikas, nes buvau jaunas, vos pašauktas NBA naujokų biržoje, stengiausi pažinti NBA gyvenimą. Vėliau sulaukęs Sabo kvietimo prisijungti prie jo klubo, padariau gerą sprendimą ir priverčiau savo tėvus didžiuotis manimi.“

Vienu ryškiausiu M Browno karjeros epizodu tapo 2010 m. LKL finalo serija, kurios metu tuometinis „Žalgirio“ savininkas nusprendė atleisti vyriausiąjį trenerį Darių Maskoliūną ir komandos vairą atidavė M.Brownui bei jam pagelbėjusiam Dainiui Šalengai.

Žalgiriečiai, net ir be vyriausiojo trenerio, kovojo serijoje iki galo ir ją pralaimėjo po lemiamų septintų rungtynių rezultatu 3:4. Pats M.Brownas tikina, kad šis karjeros epizodas jam nebuvo malonus.

„Aš norėjau likti „Žalgiryje“ ir pradėti čia savo trenerio karjerą. Nežinojau, kad turėsiu pradėti būtent taip ir nebuvau patenkintas tokia situacija. Jaučiau, kad tai nėra geras laikas ir vieta tą daryti. Manau, kad visa ta serija paliko dėmę, kuri sutrukdė man likti Kaune. Daugelį mūsų tai pastatė į nepatogią padėtį, jautėmės nepatogiai vieni prieš kitus“, – aiškino buvęs krepšininkas.

Pokalbio pabaigoje, atsakydamas į „Žalgiris Insider“ prenumeratorių klausimus, M.Brownui buvo priminta istorija apie jo komandos draugo „Žalgiryje“ – DeJuano Collinso – frazę po įsimintinų Eurolygos rungtynių su Liublianos „Olimpija“. D.Collinsas, paklaustas, ką jis ir M.Brownas valgė prieš rungtynes, kurias sužaidė taip įspūdingai, juokaudamas atsakė, kad „valgė vištieną ir žiūrėjo pornografiją“.

„Dabar to sakyti negalima, bet seniau tai buvo normalu, – kvatojo M.Brownas. – Tai buvo nefiltruota, netaisyta, neplanuota. Tiesiai iš galvos. Bet mums buvo linksma. Tai būtų labai geras turinys televizijos laidai.“

Viso „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams skirto pokalbio metu M.Brownas papasakojo apie rungtyniavimą garsiuose Europos klubuose, „Žalgirio“ lietuvius, sezono su kauniečiais įdomybes bei atsakė į visus prenumeratorių klausimus.

Zalgiris.lt