NKL: išryškėję lygos lyderiai, dramos iki sirenos, gilėjanti vilniečių duobė ir skambus klaipėdiečių sugrįžimas

Septintąją „7bet-NKL“ sezono savaitę buvo sužaista 14 susitikimų, o per ją nutiko daug įdomybių, kurias skubame jums nušviesti.

Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių apžvalgą.

Ir vėl tie patys. Penktadienį prasidėjo antrasis „7bet-NKL“ ratas, todėl praėjusią savaitę komandos vieni su kitais žaidė dukart paeiliui.

Sugrįžo galingai. Dėl koronaviruso šeštąją „7bet-NKL“ savaitę praleidęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ grįžo ant parketo. Panašu, jog COVID-19 padariniai Simono Serapino auklėtinių pernelyg nekamuoja.

Uostamiesčio ekipa praėjusią savaitę abu kartus įveikė Palangos „Kuršius“ (87:77), (64:62). Geresnio sugrįžimo klaipėdiečių fanai įsivaizduoti turbūt negalėjo.

Turnyrinė lentelė. Be „Neptūno-Akvaservis“ praėjusią savaitę taip pat dukart triumfavo „Šilutės“, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir „Gargždų“ ekipos.

Tuo metu pergalės skonio neparagavo Joniškio „Delikatesas“, Šakių „Vytis“, Vilniaus „Perlas Energija“ ir „Kuršiai“.

Lyderiai. Pirmojo „7bet-NKL“ rato metu išsiryškino dvi komandos, kurios pirmauja lygoje. Tai – „Gargždai“ (13-1) ir „Sūduva-Mantinga“ (12-1). Eriko Kubiliaus auklėtiniai rikiuojasi pirmoje vietoje, tačiau marijampoliečiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Praėjusią savaitę abi šios komandos nesuklupo. „Gargždai“ dukart nugalėjo „Delikatesą“ (96:81), (89:68), o Marijampolės klubas abu sykius įveikė „Vytį“ (89:76), (78:63).

Iššvaistyta proga. Šeštadienio rungtynių Palangoje tarp vietos „Kuršių“ ir „Neptūno-Akvaservis“ pabaigoje užvirė tikra drama. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei rezultatas buvo lygus (62:62), tačiau netrukus Lukas Kreišmontas paleido metimą per Karolio Sapiegos rankas ir šis skrodė tinklelį (64:62).

Palangiškių strategas Povilas Šakinis paprašė pertraukėlės ir sustygavo „Kuršių“ ataką, patikėdamas ją lyderiui Derekui Hanesui. Amerikietis lyg stovintį apėjo Radvilą Kneižį ir turėjo tobulą progą išlyginti rezultatą, tačiau sugebėjo pramesti. Tai „Kuršiams“ kainavo galimą pergalę.

Pratęsimo drama. Ketvirtadienį Garliavoje buvo karšta. Tiksint paskutinei pagrindinio laiko minutei, Karolis Babkauskas dvitaškiu išvedė „Atletą“ į priekį (74:72), tačiau praėjus vos 8 sekundėms kitoje aikštės pusėje Ovidijus Kaminskis greitu prasiveržimu lygino rezultatą (74:74).

„Atleto“ ekipa dar galėjo išplėšti pergalę per pagrindinį rungtynių laiką, tačiau kibiai apsigynęs Edgaras Stanionis neleido namų komandai išsimesti lengvo metimo. Martyno Linkevičiaus tritaškis atšoko nuo lanko, bet tikslo nepasiekė.

Pratęsime rezultatyviai rungtyniavęs Ovidijus Kaminskis dar bandė gelbėti „Telšius“ (80:82), tačiau žemaičiai užstrigo puolime, o pergalę baudų metimais įtvirtino Karolis Babkauskas ir Ignas Juškevičius (85:80). Šeimininkai triumfavo.

Nugalėtojams K. Babkauskas per 34 minutes pelnė 27 taškus (2/2 dvit., 6/12 trit., 5/5 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Telšių ekipos gretose išsiskyrė O. Kaminskis, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 20 taškų (8/13 dvit., 4/7 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

Tiesa, „Telšiai“ savo aikštėje atsigriebė bei šeštadienį patiesė „Atletą“ 81:74.

0/2 progų. Dramatiška kova šeštadienį virė ir Mažeikiuose, kur „Žalgiris-2“ likus minutei iki pagrindinio laiko pabaigos prieš „Mažeikius“ turėjo trapų 2 taškų pranašumą (71:69). Tuomet iniciatyvos prieš savo buvusią komandą ėmėsi Karolis Babušis.

Mažeikiškių gynėjas dukart bandė išlyginti rezultatą, bet pirmasis jo metimas tikslo nepasiekė, o po nesėkmingo jaunųjų žalgiriečių išpuolio, K. Babušis dar kartą bandė išlyginti rezultatą, tačiau kamuolys „Mažeikių“ gynėjui iš rankų išsprūdo, o pirmasis jį sučiupo varžovas.

Per likusias sekundes namų komanda nespėjo specialiai prasižengti ir kauniečiai triumfavo ir pasiekė revanšą.

Duobėje. Kol „Neptūnas-Akvaservis“ po truputį lipa iš duobės, Vilniaus „Perlo Energijos“ jaunimas ją toliau gilina. „Ryto“ dubleriai praėjusią savaitę dukart nusileido „Šilutei“ (77:87), (63:92) ir pratęsė nesėkmių seriją iki dešimties.

Savaitės rungtynės. Televizinė transliacija ir savaitės rungtynių titulas buvo suteiktas namuose žaidusios „Šilutės“ bei „Perlo Energijos“ komandos dvikovai.

Visgi intrigos šioje dvikovoje buvo rasta tik pirmoje pusėje. Nors po dviejų kėlinių Kęstučio Mačijausko auklėtiniai turėjo tik 5 taškų pranašumą (47:42), po pertraukos išėjo su visai kitu veidu.

Antrąją mačo pusę „Šilutė“ laimėjo daugiau nei dvigubai – 45:21, o visas rungtynes – 29 taškais (92:63). Mažiausiai atkaklios „7bet-NKL“ savaitės rungtynės šiame sezone.

Naujokai. Prieš tarpusavio mačus „Kretingos“ ir Vilkaviškio „Perlo“ ekipos nusprendė pasistiprinti. „7bet-NKL“ debiutantai įsigijo antrąjį legionierių – Spenserį Mitchellą, kuris Lietuvoje jau buvo rungtyniavęs. 2018-2019 m. sezone 29-erių 201 cm ūgio krepšininkas gynė Palangos „Kuršių“ garbę.

Tuo metu „Perlą“ papildė Ričardas Butkus ir Augustinas Krūminis, kurie į Vilkaviškį atvyko iš Regionų krepšinio lygos.

S. Mitchellas abiejuose mačuose prieš vilkaviškiečius surinko po 5 taškus, kitoje barikadų pusėje buvęs A. Krūminis pelnė po 4 taškus, o R. Butkus pasirodė tik vieneriose rungtynėse, kuriose per 11 minučių pasižymėjo 3 taškais, rezultatyviu perdavimu, atkovotu kamuoliu, klaida, 3 pražangomis bei 0 naudingumo balų.

Praėjusią savaitę abi komandos pasidalijo po pergalę.

Panaikino. Praėjusį ketvirtadienį Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai Šakiuose buvo įkritę į nemenką duobę, kuomet antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 20 taškų deficitą (25:45).

Vis dėlto marijampoliečiai atkuto po ilgosios pertraukos. Žygimantas Šimonis pataikė du tritaškius, dar vieną tolimą metimą realizavo Lukas Aukštikalnis, Evaldas Džiaugys pridėjo metimą iš po krepšio, o spurtą 16:7 vainikavo tolimas Tautvydo Kliučinyko šūvis, po kurio svečių deficitas sumenko iki 5 taškų – 60:65.

Bangą po sėkmingo trečiojo kėlinio pagavusi „Sūduva-Mantinga“ rungtynes savo linkme perlaužė lemiamame ketvirtyje.

Aurimas Kieža pataikė dvitaškį bei tritaškį, dar po du taškus pelnė Aurimas Urbonas ir Evaldas Džiaugys, o „Sūduva-Mantinga“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 19:4 ir įpusėjus ketvirčiui susikrovė dviženklį pranašumą – 79:69.

Tokį nokdauną patyrę šeimininkai atsigauti nebesugebėjo ir dviženklę persvarą išlaikę marijampoliečiai iškovojo įtikinamą pergalę (89:76). Nuo -20 iki +13 – įspūdinga.