RKL A diviziono apžvalga: nesėkmių seriją užbaigęs „Žalgiris-3“ ir lyderių ataką atlaikę kėdainiškiai

RKL nuotr.

Vasario 4 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 8 komandos sužaidė ketverias rungtynes. Net 13 pralaimėjimų iš eilės patyrę jaunieji žalgiriečiai pagaliau iškovojo pergalę, „Lūšis“ po pergalės namuose priartėjo prie atkrintamųjų, o „Ataka“ nesėkmingai atakavo Kėdainių SC namų aikštelę.

Po ilgos nesėkmių serijos – „Žalgirio-3“ pergalė

Kauno „Žalgiris-3“ (5-15) išvykoje rezultatu 81:76 (23:17, 23:20, 20:10, 15:29) dramatiškai įveikė lentelės kaimynę – Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipą (5-16). Nors prieniškiai patyrė pralaimėjimą, verta paminėti jų gerėjančią formą – Prienų komanda daugiau nei pusę visų šio sezono pergalių iškovojo praėjusį mėnesį.

Rungtynių pradžioje geriau žaidę žalgiriečiai antrojo kėlinio pradžioje jau turėjo 12 taškų pranašumą (29:17). Šį skirtumą „Labas GAS-KKSC“ beveik panaikino (38:36), bet po ilgosios pertraukos jis vėl peržengė 10 taškų ribą (48:37).

„Žalgirio-3“ pergalė atrodė garantuota, kai persvara trečiojo kėlinio pabaigoje siekė net 19 taškų (66:47). Prieniškiai neprarado vilties ir įspūdingu žaidimu atkovojo net 14 taškų, tačiau varžovų pavyti nespėjo ir pralaimėjo 5 taškais.

Kauno „Žalgirio-3“ jaunuolių gretose geriausiai pasirodė Matas Vokietaitis, per 27 minutes pelnęs 20 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit., 5/8 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 5 varžovų pražangas ir surinkęs 28 naudingumo balus.

Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipoje naudingiausiai rungtynes sužaidė Ernestas Mankauskas, kuris per 34 minutes pelnė 17 taškų (4/7 dvit., 1/3 trit., 6/8 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Lūšis“ išsaugojo 14 vietą turnyrinėje lentelėje

LCC tarptautinio universiteto krepšininkai (9-11) namuose rezultatu 72:80 (18:19, 20:20, 20:19, 14:22) paskutiniajame kėlinyje nusileido Šilalės „Lūšiai“ (5-13). „Lūšies“ komandai iki atkrintamųjų etapo trūksta visai nedaug: nuo 12 vietos ekipą skiria vos viena pergalė.

Rungtynės prasidėjo artima kova, kurią antrajame ketvirtyje pakeitė neilgai trukęs „Lūšies“ išsiveržimas į priekį – klaipėdiečiai spurtu 10:0 panaikino varžovų įgytą 7 taškų persvarą (28:35).

Po ilgosios pertraukos vėl užvirė kova taškas į tašką, o paskutinįjį ketvirtį Šilalės komanda pradėjo epizodu 2:14 ir susikrovė 12 taškų pranašumą, kuris LCC universiteto krepšininkams buvo neįveikiamas.

Daugiau nei trečdalį „Lūšies“ komandos taškų pelnė Justas Košys. Žaidėjas per 31 minutę pelnė 30 taškų (9/11 dvit., 2/5 trit., 6/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Gyčio Krugelevičiaus auklėtinių gretose 27 naudingumo balus surinko Kasparas Jonauskas. Lengvasis kraštas per 35 minutes pelnė 27 taškus (6/12 dvit., 3/8 trit., 6/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 7 varžovų pražangas.

Kėdainiškiai po pratęsimo įveikė vieną iš A diviziono lyderių

Kėdainių sporto centro komanda (10-10) namuose rezultatu 94:82 (16:20, 13:24, 33:18, 15:15, 17:5) pasipriešino Kazlų Rūdos SC-„Atakai“ (16-4).

Ankstyvą pranašumą (3:13) įgijusi „Ataka“ jį išlaikė iki antrojo ketvirčio vidurio, kai Kėdainių SC krepšininkai rezultatą išlygino (26:26). Iškart po to kazlų rūdiškiai surengė nesustabdomą spurtą ir paliko priešininkus toli už nugaros (29:44).

Po ilgosios pertraukos kėdainiškiai atsakė tuo pačiu ir jau trečiojo kėlinio pabaigoje grįžo į kovą dėl pergalės (58:57). Ketvirtajame kėlinyje komandos taškas į tašką rungėsi dėl pergalės, tačiau nugalėtojas nepaaiškėjo – prireikė pratęsimo. Jame Kėdainių SC ekipa prisnūdusią „Ataką“ įveikė net 12 taškų skirtumu.

Kėdainių sporto centro komandą į priekį vedė Laurynas Danielius. Laurynas per 39 minutes pelnė 27 taškus (2/4 dvit., 7/13 trit., 2/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko net 14 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 46 naudingumo balus.

SC-„Atakos“ ekipoje rezultatyviausias buvo trenerio asistentas Jaunius Davniukas, kuris per 37 minutes pelnė 19 taškų (6/7 dvit., 2/7 trit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei užsidirbo 21 naudingumo balą.