RKL A diviziono apžvalga: „Lūšies“ revanšas ir svarbi prieniškių pergalė

RKL nuotr.

Kovo 17 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos aštuonerios rungtynės. „Lūšis“ artimoje kovoje revanšavosi kėdainiškiams, „Labas GAS-KKSC“ pelnė svarbią pergalę prieš aukščiau besirikiuojančius „Biržus“, o „Raseiniai“ patyrė trečią nesėkmę paeiliui.

Saldus „Lūšies“ revanšas

Šilalės „Lūšis“ (7-21) išvykoje rezultatu 83:82 (17:21, 23:24, 19:10, 24:27) palaužė Kėdainių sporto centro krepšininkus (11-18). Pirmoje šių komandų akistatoje praėjusį ketvirtadienį kėdainiškiai paskutiniu metimu išplėšė pergalę rezultatu 100:98.

Nuo pirmųjų minučių rezultatyviau žaidę Kėdainių SC krepšininkai pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo 12 taškų persvarą (7:19), bet „Lūšis“ ją netrukus sumažino perpus ir stabilizavo. Antrajame ketvirtyje kėdainiškiai sužaidė atkarpą 0:11 ir išsiveržė į priekį per 13 taškų (29:42).

Po ilgosios pertraukos šilališkiai grįžo atgavę jėgas ir penktąją trečiojo kėlinio minutę persvėrė rezultatą (48:47). Po to užvirė artima kova, besitęsusi iki pat rungtynių pabaigos. „Lūšis“ nežymiai pirmavo, o kėdainiškiai kvėpavo jai į nugarą. Likus 6 sekundėms po Lauryno Danieliaus tritaškio komandas teskyrė vienas taškas, tačiau jo kėdainiškiams ir pritrūko iki pratęsimo.

Vainius Steponavičius geriausiai pasirodė Kėdainių sporto centro krepšininkų gretose. Vainius per 33 minutes pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

„Lūšies“ ekipą į priekį vedė Justas Košys, per 33 minutes pelnęs 25 taškus (7/9 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 9 varžovų pražangas ir užsidirbęs 30 naudingumo balų.

Svarbi prieniškių pergalė prieš „Biržus“

BC „Biržai“ (16-13) po pratęsimo namuose 77:84 (25:23, 14:19, 12:17, 20:12, 6:13) nusileido vos šešiese žaidusiems Prienų „Labas GAS-KKSC“ krepšininkams (10-19). „Labas-GAS-KKSC“ ekipos lemtingas susitikimas laukia jau šiandien – krepšininkai kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias susitinka su „Omega-Tauras“ krepšininkais.

Biržiškiai rungtynes atidarė epizodu 15:2 (15:7) ir priekyje išsilaikė iki antrojo ketvirčio pradžios (25:25). Iki ilgosios pertraukos komandos kovojo artimai, o po jos „Labas GAS-KKSC“ buvo pranašesni ir iki trečiojo kėlinio pabaigos spėjo įgyti 10 taškų pranašumą (49:59).

Ketvirtajame ketvirtyje biržiškiai atkakliai mėgino vytis varžovus, tačiau skirtumas vis grįždavo iki 10 taškų. Galiausiai „Biržai“ epizodu 12:0 grįžo į kovą dėl pergalės (71:69). Arno Tilindės dvitaškis į „Labas GAS-KKSC“ sąskaitą reiškė pratęsimą. Pratęsime prieniškiai buvo gerokai pranašesni ir greitai įgijo 7 taškų persvarą, kurią išlaikė iki pabaigos.

„Labas GAS-KKSC“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė Kajus Okmanas. Žaidėjas per 45 minutes pelnė 26 taškus (3/5 dvit., 3/8 trit., 11/14 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 36 naudingumo balus.

„Biržų“ ekipoje trečią kartą iš eilės daugiau nei 20 naudingumo balų surinko Kristupas Kenešis, per 39 minutes pelnęs 12 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 0/2 baud.), atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 21 naudingumo balą.

Trečias „Raseinių“ pralaimėjimas iš eilės

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (26-3) išvykoje rezultatu 92:88 (12:21, 23:22, 30:23, 28:21) atsitiesė ir palaužė „Raseinių“ ekipą (18-11). Raseiniškiams tai jau trečias pralaimėjimas paeiliui – kovą pralaimėta „Tauragės“, „Žalgirio-3“ bei „Jurbarko-Kario“ komandoms.

Rungtynes stipriau pradėję „Raseiniai“ pirmąjį ketvirtį baigė su 9 taškų persvara (12:21). Antrajame kėlinyje skirtumas buvo stabilus ir nesiekė 10 taškų, o po ilgosios pertraukos pakilo iki 13 taškų (37:50).

Iškart po to „Jurbarkas-Karys“ atsigavo ir ėmė pamažu tirpdyti varžovų pranašumą, kol ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino (69:69). Prasidėjo atkakli kova taškas į tašką dėl pergalės. Ją laimėjo jurbarkiškiai, įtvirtinę trapią persvarą paskutinėse rungtynių minutėse.

Dvigubą dublį surinkęs Ignas Juškevičius geriausiai pasirodė „Jurbarko-Kario“ ekipoje. Ignas per 34 minutes pelnė 24 taškus (10/15 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus.

Raseiniškių gretose naudingiausias buvo Nojus Pankratjevas, per 29 minutes pelnęs 14 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 16 naudingumo balų.

Kauno r. „Omega-Tauras“ (20-8) – Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (17-12) 82:93 (20:22, 19:16, 25:24, 18:31);

Tauragės ­„Tauragė“ (19-10) – Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (20-9) 59:69 (23:21, 11:14, 15:18, 10:16);

Plungės „Olimpas“ (15-14) – LCC tarptautinis universitetas (13-16) 97:105 (22:24, 28:23, 14:20, 23:20);

VDU (10-19) – KTU (8-21) 97:86 (31:18, 27:20, 22:26, 17:22);

Akmenės r. „Patriots“ (12-17) – Kauno „Žalgiris-3“ (9-20) 84:74 (15:17, 16:16, 16:17, 37:24).