„Jurbarkas-Karys“ – RKL A diviziono čempionas (Atiteko bilietas į NKL)

RKL nuotr.

Nostra.lt-RKL A diviziono didžiajame finale Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ rezultatu 78:73 (22:19, 24:15, 9:17, 23:22) nugalėjo Kauno r. „Omega-Taurą“ ir tapo Regionų krepšinio lygos A diviziono čempionais. Jurbarkiškiai taip pat iškovojo kelialapį į Nacionalinę krepšinio lygą.

Rungtynėms prasidėjus komandos apsikeitė taikliais metimais, o tada jurbarkiškiai pelnė 5 taškus paeiliui. Pirmojo ketvirčio viduryje po Tomo Delininkaičio tritaškio „Jurbarkas-Karys“ trumpam išsiveržė į priekį 8 taškais (13:5). Iki pat kėlinio pabaigos „Omega-Tauras“ atkakliai mažino skirtumą, kol jį visiškai ištirpdė (19:19).

Pirmojo ir antrojo ketvirčių sandūroje Jurbarko komanda sužaidė epizodą 11:1, įgydama 10 taškų pranašumą (30:20). Kauno rajono krepšininkai į tai reagavo pelnydami 7 taškus iš eilės, tačiau po minutės „Jurbarkas-Karys“ darkart spurtavo – šįkart 11:0. Prasidėjus ilgajai pertraukai komandas skyrė 12 taškų (46:34).

Trečiąjį ketvirtį jurbarkiškiai pradėjo pataikydami baudos metimą bei du tritaškius ir padidindami persvarą iki net 19 taškų (53:34). Per kitas 8 minutes „Omega-Tauras“ varžovams leido pataikyti vos vieną metimą, kol patys pelnė 15 taškų (55:51).

Paskutiniojo kėlinio pradžioje Kauno rajono ekipa pataikė du dvitaškius ir susilygino su varžovais (55:55). Šie netrukus atsakė 8 taškais iš eilės ir išsilaikė priekyje. Po atkaklios kovos „Omega-Taurui“ pavyko sumažinti skirtumą perpus (70:66), bet Luko Žukausko dvitaškis bei tritaškis vėl atitolino jurbarkiškius.

„Omega-Tauras“ intrigą išlaikė iki pat paskutinių akimirkų – likus 5 sekundėms komandas skyrė vos 3 taškai (76:73). Vis dėlto „Jurbarko-Kario” krepšininkai sugebėjo apsiginti ir pergalę užtvirtino dviem realizuotais baudos metimais.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė Tomas Delininkaitis. LKL, NKL ir RKL čempionas per 30 minučių pelnė 20 taškų (1/4 dvit., 4/9 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

„Jurbarko-Kario“ komandoje taip pat pasižymėjo ir didžiojo finalo naudingiausiu žaidėju pripažintas Ignas Juškevičius, kuris per 27 minutes uždirbo 13 taškų (5/10 dvit., 3/6 baud.), atkovojo net 15 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir gavo 26 naudingumo balus.

„Omega-Tauro“ gretose geriausiai pasirodė Edvinas Jezukevičius, per 26 minutes įmetęs 16 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojęs net 10 kamuolių, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 2 varžovų pražangas ir uždirbęs 18 naudingumo balų.

„Jurbarko-Kario“ treneris P. Valaitis: „Įgyvendinome didžiausią svajonę“

Pasak Jurbarko ekipos vyr. trenerio Povilo Valaičio, pergalė vos neišslydo iš rankų per anksti ja patikėjus.

„Trečiajame kėlinyje nepataikėme kelių svarbių metimų, neužbaigėme patogių situacijų. Kai pirmavome 17 taškų, kiek per anksti patikėjome pergale, – atviravo „Jurbarko-Kario“ strategas. – Vis dėlto komanda pademonstravo stiprybę ir atlaikė sudėtingas akimirkas, todėl iškėlė čempionų taurę.“

P. Valaitis priduria, kad iškovotu pasiekimu sunkiai pavyksta patikėti.

„Įgyvendinome didžiausią svajonę, todėl emocijas sunku suvokti. Turbūt reikia laiko apsiprasti su tuo, ką šiandien pasiekė „Jurbarko-Kario“ vyrukai, – dalinosi treneris. – Jaučiamės čempioniškai.“

***

Nostra.lt-RKL A diviziono mažajame finale Kazlų Rūdos SC-„Ataka” rezultatu 73:62 (17:12, 14:12, 25:18, 17:20) įveikė Raseinių „Raseinius” ir pasidabino bronzos medaliais.

Rungtynių pradžia „Raseiniams“ buvo sudėtinga – jiems net tris su puse minutės nepavyko pelnyti taškų. Tuo pasinaudojusi „Ataka“ šovė į priekį (10:0). Įsivažiavę raseiniškiai pirmojo kėlinio gale prisivijo priešininkus (14:12), bet Ernesto Barkaus tritaškis leido Kazlų Rūdos ekipai išlaikyti trapią persvarą.

Antrojo ketvirčio pradžioje komandos kovojo taškas į tašką, o vėliau „Ataka“ trumpam įgijo 9 taškų pranašumą (25:16). „Raseiniai“ į tai atsakė tritaškiu ir dvitaškiu, bet susilyginti su varžovais nesugebėjo – šie kėlinį užbaigė pirmaudami 7 taškais (31:24).

Po ilgosios pertraukos „Atakos“ krepšininkai sužaidė atkarpą 11:2 ir persvarą padidino iki dviženklės (42:28), o po dar dviejų rezultatyvių atakų komandas skyrė net 17 taškų (47:30). Raseiniškiai spurtavo 2:11 ir deficitą sumažino perpus (49:41), bet šis netrukus vėl išaugo (58:42). Tik paskutinėmis rungtynių minutėmis kazlų rūdiškių pranašumas kiek sumažėjo, tačiau liko nepanaikintas ir uždirbo jiems pergalę mažajame finale.

13 taškų „Atakai“ uždirbo Karolis Šarukas (17 min, 2/4 dvit., 2/5 trit., 3/6 baud.). Krepšininkas taip pat atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Naudingiausias „Raseinių“ žaidėjas buvo Nojus Vaivada, per 26 minutes įmetęs 17 taškų (5/6 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, blokavęs 1 metimą, išprovokavęs 2 varžovų pražangas ir uždirbęs 24 naudingumo balus.

„Raseinių“ treneris K. Lendzevičius: „Vienos prasčiausių mūsų rungtynių“

„Raseinių“ vyr. treneris Karolis Lendzevičius atviravo, kad komanda yra nusivylusi savo žaidimu mažajame finale.

„Tai buvo vienos prasčiausių mūsų rungtynių. Prasti sprendimai, netaiklūs metimai. Darėme daug klaidų ir nesugebėjome prisitaikyti prie varžovų žaidimo“ – sakė K. Lendzevičius.

SC-„Atakos” vyr. treneris Tomas Bietkis atskleidė, kad nors ekipa laimėjo dviženkliu skirtumu, pergalė buvo varginanti.

„Ši pergalė pareikalavo visų jėgų. Tai buvo paskutinės sezono rungtynės, todėl atidavėme viską. Laimėti padėjo koncentracija, protinga gynyba“, – pasakojo „Atakos” strategas.