Be pergalių likusios dvidešimtmetės užėmė paskutinę vietą

LKF nuotr.

Lietuvos dvidešimtmečių merginų rinktinei nepavyko išvengti paskutiniosios vietos Europos čempionate.

Martyno Airošiaus auklėtinės paskutiniajame turnyro mače 59:67 (23:20, 14:11, 9:22, 13:14) nusileido Belgijos rinktinei ir Lietuvoje vykusias Senojo žemyno pirmenybes pabaigė be pergalių.

Pirmoje susitikimo dalyje komandos žaidė taškas į tašką, tačiau antrąjį ketvirtį dviem tritaškiais pabaigusios lietuvės pirmavo 37:31. Visgi po pertraukos belgės perėmė iniciatyvą ir prieš ketvirtąjį kėlinį mūsiškės jau atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje – 46:53. Paskutiniajame ketvirtyje puolime strigo abi ekipos, o pabaigoje užtikrinčiau sužaidusios varžovės nebepaleido pergalės iš rankų.

Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo itin solidus pataikymas iš toli – realizuota 11 tritaškių iš 25 (44 proc.).

Rezultatyviausia su 17 taškų buvo Eva Pernavaitė, 15 taškų pridėjo Audronė Zdanevičiūtė, 13 – Vivien Danguolė Pupkevičiūtė.

Iki tol čempionate lietuvės patyrė šešias nesėkmes – prieš Vengriją, Prancūziją, Suomiją, Serbiją, Lenkiją ir Švediją.

Nepaisant užimtos vietos, Lietuvos rinktinė neiškrito į B divizioną, kadangi U20 Europos merginų čempionatas Lietuvoje vyks ir kitąmet.

Lietuva: Eva Pernavaitė 17, Audronė Zdanevičiūtė 15, Vivien Danguolė Pupkevičiūtė 13, Mingailė Urmulevičiūtė ir Gintarė Buškevičiūtė po 6.

Belgija: Sanne Desplenter 22, Valentine Cambioli 17, Renee Denys 8, Priscilla Katako-Mwaka 7, Habibatou Bah 6.