Gynyboje varžovus surakinęs „Žalgiris-2“ įrodė pranašumą prieš vilniečius (Visi rezultatai)

Nuotr.: D. Lukšta / NKL

Čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris-2“ (1-0) Nacionalinės krepšinio lygos „7bet-NKL“ sezoną pradėjo pergalingai. Vytauto Pliaugos auklėtiniai namų tvirtovėje 72:55 (19:20,14:5, 18:22, 21:8) įveikė principinį varžovą – Vilniaus „Rytą-2“ (0-1).

Kova tarp dublerių ekipų prasidėjo apylygiai ir po pirmojo kėlinio kauniečiai nuo „Ryto-2“ atsiliko minimaliu skirtumu (19:20).

Į gynybos gniaužtus vilniečius antrajame ketvirtyje užrakinęs ir tik 5 taškus jiems leidęs pelnyti „Žalgiris-2“ atitrūko nuo varžovų ir prieš ilgąją pertrauką įgijo 8 taškų persvarą (33:25).

Pirmoje mačo pusėje vilniečiams sunkiai sekėsi pataikyti iš toli. „Rytas-2“ per pirmuosius du kėlinius realizavo tik 1 metimą iš 13 bandymų, o „Žalgiris-2“ atsakė 3 taikliais metimais iš 12.

Sėkmingai trečiąjį ketvirtį pradėję svečiai iš sostinės ekipa surengė spurtą 9:0 ir bandė perimti iniciatyvą, tačiau Justo Stonkaus pastangomis ir po Alekso Bieliausko dėjimo „Žalgiris-2“ atstatė turėtą pranašumą (49:41).

Paskutiniame kėlinyje ir vėl puikią gynybą pademonstravę kauniečiai įtvirtino pergalę 72:55.

Kauniečiams Matas Vokietaitis per 23 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvit.), atkovojo 12 kamuolių bei surinko 32 naudingumo balus.

Sostinės ekipos gretose išsiskyrė Gediminas Alisas, kurio sąskaitoje taip pat užfiksuotas dvigubas dublis. Puolėjas per 36 minutes surinko 10 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus bei 22 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Matas Vokietaitis 16 (5/7 dvit., 6/9 baud., 12 atk. kam., 3 per. kam., 3 blok., 32 naud.), Aleksas Bieliauskas 13 (5/6 dvit., 7 atk. kam.), Justas Stonkus 11 (4/8 dvit.), Dominykas Butka 8 (5 atk. kam., 2 blok.).

„Rytas-2“: Ernestas Naruševičius 11 (5/5 baud.), Gediminas Alisas 10 (10 atk. kam.), Gantas Križanauskas 9 (4 kld.), Arūnas Rimkus 8 (2/3 trit., 5 rez. perd.), Nojus Kulieša 7.

"Šilutė" 66:77 "Telšiai"

Joniškio "Delikatesas" 80:78 "Kretinga"

Vilkaviškio "Perlas" 88:60 Vilniaus "Stekas"