Iš duobės išlipusius jurbarkiečius į pergalę atvedė Kavaliausko karjeros mačas (Kiti rezultatai)

Dramatišką pergalę kovoje dėl ketvirtosios vietos iškovojo „Jurbarko-Kario“ (18-19) krepšininkai. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 80:79 (17:23, 24:26, 13:18, 26:12) palaužė Vilkaviškio „Perlą“ (17-19) ir nutraukė 6 nesėkmių seriją.

Sunkiai startavę jurbarkiečiai antrajame kėlinyje turėjo rekordinį 14 taškų deficitą (35:49), o trečiojo ketvirčio pabaigoje pralaimėjo atkarpą 2:9 bei prieš lemiamas 10 minučių buvo sudėtingoje situacijoje – 54:67.

Visgi svečiai netruko pavyti Vilkaviškio krepšininkų, iki mačo pabaigos likus 3 minutėms rezultatas jau buvo lygus (71:71), o komandos pasileido į atkaklią kovą taškas į tašką. Iki susitikimo pabaigos likus 13,2 sekundės Kevinas Andersonas galingu prasiveržimu išlygino rezultatą (79:79). Visgi lemiamą žodį tarė Aidas Kavaliauskas.

Plačiai išsidėstę svečiai leido įžaidėjui žaisti vienas prieš vieną, o pasitikėjimas virto išprovokuota pražanga. Laikrodžiui rodant lygiai 1 sekundę iki mačo pabaigos Kavaliauskas užtikrintai realizavo pirmąją baudą, o antroji skriejo pro šalį. Visgi kovą dėl kamuolio laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ šventė svarbią pergalę.

Herojumi tapęs Kavaliauskas buvo sunkiai sustabdomas, jo sąskaitoje per 30 minučių buvo 33 taškai (5/6 dvit., 5/9 trit., 8/11 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 29 naudingumo balai.

28-erių kaunietis pagerino asmeninius taškų ir įmestų tritaškių rekordus, kurie iki šiol siekė atitinkamai 24 ir 5.

Vilkaviškio komandai Modestas Žaunieriūnas per 27 minutes pelnė 26 taškus (6/7 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Po šios pergalės jurbarkiečiai žengia ketvirtoje vietoje, kuri leidžia išvengti aštuntfinalio etapo. Visgi žemiau esančios „Perlo“ ir „Vyčio-VDU“ nors ir turi po pergalę mažiau, bet abi ekipos taip pat yra sužaidusios rungtynėmis mažiau.

„Perlas“: Modestas Žaunieriūnas 26 (6/7 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud., 4 rez. perd., 29 naud.), Mantvydas Žukauskas (3/6 trit.) ir Kevin Anderson (4 rez. perd., 5 kld.) po 11, Rokas Stankevičius (3/10 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam.), Joshua Nurse (4/5 dvit., 5 atk. kam.) ir Armandas Bancevičius (2/3 trit.) po 9.

„Jurbarkas-Karys“: Aidas Kavaliauskas 33 (5/6 dvit., 5/9 trit., 8/11 baud., 5 kld., 29 naud.), Karolis Kokoška (4/7 dvit., 4 per. kam.) ir Tomas Delininkaitis (2/5 trit.) po 11, Vytautas Šarakauskas 10 (4/7 dvit., 5 atk. kam., 2 blok.), Lukas Žukauskas 9 (2/3 trit., 4 rez. perd.).

"Telšiai" 70:62 Marijampolės "Sūduva-Mantinga"

"Kretinga" 89:88 Joniškio "Delikatesas"

Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis" 78:75 Ukmergės "Stekas"

Palangos "Olimpas" 95:92 Šakių "Vytis-VDU"

Kauno r. "Atletas" 72:76 "Šilutė"