Kapitono netekęs „Delikatesas“ aštuntfinalio starte pažemintas Ukmergėje

Tadas Rinkūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o Ukmergės „Stekas“ įsirašė lengvą pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalio starte. Ukmergiškiai savo aikštėje 92:64 (24:15, 23:18, 31:9, 14:22) pažemino Joniškio „Delikatesą“.

Aštuntfinalio serijoje iki 2 pergalių 1-0 pirmauja „Stekas“, o antroji serijos akistata prasidės kovo 8 d. 18 val.

Ukmergiškiams Rinkūnas per 28 minutes pelnė 26 taškus (3/3 dvit., 4/8 trit., 8/11 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Prabėgus pustrečios žaidimo minutės, verždamasis link krepšio traumą patyrė Joniškio ekipos kapitonas Šarūnas Kulevičius ir ant parketo nebegrįžo.

Tai stipriai išmušė iš vėžių trumpa rotacija pirmoje mačo pusėje žaidusius svečius, kadangi ukmergiškiai spurtavo 11:1 atkarpa ir įgijo dviženklę persvarą (27:15).

Per pirmuosius du kėlinius Rinkūno ir Karolio Brusoko tandemas pelnė net 31 tašką ir buvo arti, jog surinktų tiek pat taškų kiek visi „Delikateso“ žaidėjai (47:33).

Po ilgosios pertraukos Lukas Kazlauskas pelnė dvitaškį joniškiečiams (35:47), bet tada  „Delikatesas“ ateinančias 6 kėlinio minutes įstrigo šeimininkų gynybos spąstuose.

Tuo puikiai pasinaudojęs ir rungtynių tempą vis didinęs „Stekas“ pelnė 16 taškų be atsako ir galutinai perlaužė mačo eigą (63:35).

Su trečiojo ketvirčio sirena Justas Sinica pataisė komandos draugo metimą ir prieš lemiamą ketvirtį ukmergiškiai dar labiau padidino savo dominavimą (78:42).

Nors dėl dvikovos nugalėtojo viskas tapo aišku jau per tris kėlinius, rungtynėms einant į pabaigą emocijų aikštelėje įžiebė Manto Šerkšno, o vėliau ir Martyno Tamulevičiaus nesportinės pražangos.

Šiame susitikime šeimininkai geriau realizavo tritaškius pataikydami 12 iš 33 bandymų (36 proc.), kai varžovai atsakė 4 iš 21 tolimo metimo (19 proc.) bei perėmė keturis kartus daugiau kamuolių (12 prieš 3).

Joniškio ekipoje išsiskyrė Donnellas Cegersas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 14 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 17 efektyvumo balų.

„Stekas“: Tadas Rinkūnas 26 (4/8 trit., 8/11 baud., 29 naud.), Karolis Brusokas 13 (6/9 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Aistis Pilauskas 10 (6 atk. kam., 4 per. kam.), Mantas Šerkšnas 9 (1/7 trit.), Matas Klimantavičius 8 (2/4 trit.), Justas Sinica 7 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Delikatesas“: Donnellas Karon Cegersas 14 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 4 kld.), Ronaldas Rutkauskas 12 (5/6 dvit., 7 atk. kam., 4 kld.), Lukas Kazlauskas 11 (4/13 dvit., 7 atk. kam.), Devinas Hutchinsonas 8 (2/10 trit.), Martynas Tamulevičius 7 (5 atk. kam.).