„Karalienės taurės“ pusfinalyje LCC pervažiavo „Aistes-LSMU“

S. Čirba / Moterulyga.lt nuotr.

Bilietą į „SMART WAY Karalienės taurės“ finalą iškovojo Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto krepšininkės, kurios „Jeep“ arenoje 79:41 (15:8, 21:8, 24:14, 19:11) nušlavė Kauno „Aistes-LSMU“.

Abiem komandoms sunkiai sekėsi pataikyti iš toli, o įpusėjus pirmajam kėliniui švieslentėje degė lygybė (8:8).

Tačiau tada kaunietės pradėjo strigti puolime, o tuo pasinaudojusios LCC krepšininkės spurtavo 10:0 atkarpa (18:8).

Antrajame ketvirtyje klaipėdietės pradėjo dar labiau didinti savo atotrūkį, baudė priešininkes už jų klaidas ir rinko taškus baudos aikštelėje bei baudų metimais.

Prabėgus pirmajai rungtynių pusei LCC užtikrintai pirmavo – 36:16.

Įtampos po ilgosios pertraukos nebejautusios uostamiesčio krepšininkės pradėjo realizuoti tolimus metimus, per kėlinį smeigė 6 tritaškius, ir išsiveržė dvigubai bei nebekėlė klausimų dėl šios dvikovos nugalėtojų (60:30).

Klaipėdietėms Maisa Dias per 26 minutes pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 6/12 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Jai geriausiai talkino Elizabete Bulane, kuri per 24 minutes pelnęs 14 taškų (2/4 dvit., 3/7 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 efektyvumo balų.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Gedvilė Savostaitė, kurios sąskaitoje per 31 minutę buvo 7 taškai (0/1 dvit., 1/1 trit., 4/6 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 13 naudingumo balų.

Šiame susitikime kaunietės padarė net 31 klaidą, kai pajūrio komanda suklydo 15 kartų.

LCC vertėsi be naudingiausios komandos žaidėjos Gerdos Raulušaitytės, o kaunietės – be Evos Pernavaitės.

Klaipėdietės rytoj finale susitiks su Vilniaus „Kibirkšties“ ir Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ pusfinalio poros nugalėtoja.

LCC: Elizabete Bulane (3/7 trit.), Maisa Pereira Dias (4/7 dvit., 6/12 baud., 13 atk. kam., 27 naud.) ir Kateryna Chikaodiri Dike (5/9 dvit., 11 atk. kam.) po 14, Neda Pliatkutė (6/6 baud., 4 kld.) ir Dominyka Paliulytė (2/6 trit.) po 10.

„Aistės-LSMU“: Gintarė Mažionytė 11 (1/6 trit., 10 atk. kam., 3 per. kam., 7 kld.), Karolina Kazočiūnaitė 10 (1/5 trit.), Gedvilė Savostaitė 7.