Lietuvės pripažino Serbijos rinktinės pranašumą

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Stambule, 71:82 (14:14, 13:25, 22:27, 22:16) turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą.

Varžovės rungtynes pradėjo spurtu 5:0, o pirmuosius taškus lietuvėms sužaidus tris minutes pelnė Kamilė Nacickaitė. Ketvirčio pabaigoje lietuvėms pavyko priartėti ir išlyginti rezultatą. Antrajame kėlinyje serbės po taiklių tolimų metimų surengė spurtą 17:0 ir grėsmingai nutolo, o po pirmos rungtynių pusės komandas skyrė 12-a taškų (27:39).

Trečią ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo varžovės, pelniusios keturis taškus be atsako. Sėkminga atkarpa atsakė ir lietuvės bei sumažino deficitą iki dešimties taškų (41:51), o Gabija Meškonytė pelniusi dvitaškį su pražanga – iki vienženklio (44:51). Kėlinio pabaigoje varžovės vėl spurtavo ir padidino skirtumą (44:64).

Manto Šerniaus auklėtinės nenuleido rankų ir vėl sugebėjo priartėti (58:68), tačiau varžovės kontroliavo rungtynių eigą ir iškovojo trečią pergalę atrankos turnyre.

Lietuvos moterų rinktinė: Laura Juškaitė (5/7 dvit.) ir Gabija Meškonytė (7/11 dvit.) po 15, Eglė Šikšniūtė ir Gintarė Petronytė po 9.

Serbijos moterų rinktinė: Aleksandra Crvendakič 19 (3/5 trit., 10/12 baud.), Sonja Vasič 15 (2/8 dvit., 3/5 trit.), Yvonne Anderson 13 (4/9 dvit.), Nevena Jonanovič 10.

Lietuvės pirmose E grupės rungtynėse namuose 108:43 įveikė Albaniją, o išvykoje 51:74 turėjo pripažinti Turkijos ekipos pranašumą. Į finalinį Europos moterų krepšinio čempionato etapą pateks visų grupių nugalėtojos ir penkios geriausios komandos užėmusias antrąsias vietas grupėse.