Lietuvos rinktinė svečiuose pranoko Čekijos krepšininkus

Lietuvos (2/0) vyrų rinktinė pirmadienį žaidė antrąsias 2023 metų Pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynes. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 74:66 įveikė Čekijos (0/2) krepšininkus.

Primename, kad lietuviai atrankoje į planetos pirmenybes startavo lengva pergale prieš Bulgariją – 89:69.

Sunkiai rungtynes pradėję lietuviai pirmąjį kėlinį pralaimėjo 19:23, bet antrajame kėlinyje Mindaugo Kuzminsko ir Eigirdo Žukausko vedami lietuviai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 45:31.

Antroje susitiko pusėje netrūko aistrų, o čekai ėmė vytis lietuvius. Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo lygus 56:56. 39-ąją min. svarbų tritaškį pataikė E. Žukauskas (67:62) ir lietuviai nebepaleido pergalės iš savo rankų.

Lietuvos krepšininkams sunkiai sekėsi taikliai atakuoti iš toli – tikslą pasiekė tik 6 iš 23 tritaškių (26 proc.). Tačiau svečiai laimėjo kovą dėl atšokusio kamuolio (45:39), net 17 kamuolių sugriebta po varžovų lenta.

Rezultatyviausiai žaidęs Mindaugas Kuzminskas per 21 minutę surinko 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), 3 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 pražangas, klaidą, bloką ir 7 naudingumo balų.

M. Kuzminskui geriausiai talkino Martynas Echodas ir Eigirdas Žukauskas. Martynas pridėjo dvigubą dublį – 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 19 naudingumo balų. Eigirdas pelnė 11 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Varžovų ekipoje išsiskyrė 21 tašką surinkęs Tomašas Kyzlinkas.

Čekija: Tomašas Kyzlinkas 21 (2-6/8, 3-1/3, 1-6/8), Jaromiras Bohačikas 13, Martinas Peterka 9 (5 atk. kam.), Lukašas Palyza 6.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 13, Martynas Echodas 12 (2-4/5, 11 atk. kam., 19 naud. bal.), Eigirdas Žukauskas 11 (8 atk. kam., 18 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas ir Tomas Dimša (3-1/9) po 8, Laurynas Birutis 6, Osvaldas Olisevičius (2-2/7) ir Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) po 4.

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkai žais kitų metų vasario 24 dieną išvykoje su Bosnija ir Hercegovina.