Lietuvos rinktinė pradeda kovas: šiandien – pirmasis draugiškas susitikimas su latviais

Lietuvos rinktinė pradeda kovas: šiandien – pirmasis draugiškas susitikimas su latviais

Ši vasara krepšinio sirgaliams padovanos daug gražių kovų, o jau šiandien, trečiadienį, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Rygoje sužais savo pirmąjį mačą.Taip šiandien prasidės pirmasis pasirengimo Europos čempionatui etapas.

Rungtynių išvakarėse vyriausiasis rinktinės treneris Kazys Maksvytis atskleidė, kokį tikslą rinktinė kelia šiandien.

„Žaidžiant bet kokias rungtynes norisi jas laimėti, bet pagrindinis šiandienos tikslas yra pasiruošti artėjančioms oficialioms rungtynėms. Turėjome savaitę treniruočių, pasibandėme kelias gynybos ir puolimo sistemas, ir bandysime stoti į kovą“, – sakė jis.


Į pirmą treniruočių stovyklą lietuviai susirinko birželio 16 dieną. Čia atvyko ir pirmosiose draugiškose bei oficialiose rungtynėse dalyvaus Arnas Velička, Arnoldas Kulboka, Benas Griciūnas, Donatas Sebeckis, Eigirdas Žukauskas, Gytis Masiulis, Gytis Radzevičius, Ignas Brazdeikis, Karolis Lukošiūnas, Laurynas Birutis, Marius Grigonis, Martynas Echodas, Regimantas Miniotas, Tadas Sedekerskis, Tomas Dimša, Vytenis Čižauskas.

Neseniai prie rinktinės stovykloje prisijungė ir I. Brazdeikis. Anot K. Maksvyčio, už Atlanto žaidžiančiam Ignui įsilieti į rinktinę kiekvieną dieną sekasi vis geriau.

„Tačiau nėra lengva – kiekvieną dieną reikia priprasti ne tik prie Lietuvos, bet ir prie lietuvių kalbos, pasikeitusio laiko režimo. Tačiau kiekvieną dieną tarpusavio ryšys gerėja ir sekasi tikrai neblogai“, – kalbėjo treneris.

Pirmojo pasiruošimo Europos čempionatui lango metu Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužais dvi draugiškas ir dvi oficialias rungtynes. Abi draugiškos kovos vyks su Latvijos ekipa. Po šiandienos rungtynių sekmadienį lietuviai ir vėl stos į kovą su latviais, tik šįkart – Šiauliuose.

Po to F grupėje jokių pralaimėjimų nepatyrę lietuviai sužais ir du oficialius mačus, FIBA Pasaulio taurės atrankos varžybas. Liepos 1 d. lietuviai išvykoje susitiks su Bulgarijos rinktine, o liepos 4-ąją Klaipėdoje žais su Čekija.

Po šių rungtynių rinktinės laukia poilsis, o į antrąją treniruočių stovyklą komanda susirinks liepos 25 d.

„Simboliška, jog ši vasara, kai minime Lietuvos krepšinio šimtmetį, bus skirta antrajai mūsų religijai – jau nuo šiandien kviečiame žiūrovus palaikyti savo krepšininkus, kurie pasaulinėse arenose sieks istorinių žygių ir pergalių. Krepšinis kiekvienam lietuviui įkvepia tikėjimo, stiprybės, ir, svarbiausia, jau šimtmetį metų geba ne tik mus suvienyti, bet ir paversti nepalaužiamais. O kaip nuo lietuvių neatsiejamas krepšinis, taip nuo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės jau daugybę metų neatsiejama ir TV3 žiniasklaidos grupė. Palydime rinktinę svarbiausiose kovose, o savo žiūrovams visose savo valdomose platformose suteikiame galimybę rinktis, kaip šias rungtynes stebėti jiems pačiu patogiausiu būdu“, – sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.


Alfa.lt

Video rekomendacijos: