Lietuva susitvarkė su Juodkalnijos iššūkiu ir žengė į Pasaulio čempionatą

Pasaulio čempionato atrankos lange Lietuvos rinktinė svečiuose 65:56 (19:15, 18:15, 12:14, 16:12) įveikė Juodkalnijos rinktinę ir užsitikrino vietą 2023-iųjų pasaulio čempionate.

Žemiau trečiosios K grupės vietos lietuviai nebenukris.

Klampiose rungtynėse lietuviai varžovams leido pirmauti tik 19 sekundžių, o didesnę persvarą susikūrė, kuomet nuo suolo pakilo Mindaugas Kuzminskas. Rinktinės kapitonas greitai pelnė 11 taškų ir padėjo Lietuvai susikrauti 7 taškų pranašumą (37:30).

Po didžiosios pertraukos šeimininkai nepasidavė: laimėjo atkarpą 10:5 bei sumažino atsilikimą iki 3 taškų (44:47). Tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko nuveikti. Lietuviai surengė lemiamą atkarpą 14:3 ir po Kuzminsko dvitaškio likus 3 minutėms iki mačo pabaigos įgijo didžiausią 14 taškų pranašumą (61:47).

Rezultatyviausiai lietuvių ekipoje žaidė Mindaugo Kuzminsko ir Vaido Kariniausko tandemas. Jie pelnė po 13 taškų.

M. Kuzminskas taip pat atkovojo 3 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

V. Kariniauskas sugriebė 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, prasižengė 3 kartus, padarė 3 klaidas ir surinko 13 naudingumo balų.

Juodkalnija: Vladimiras Mihailovičius ir Nikola Ivanovičius po 11, Dino Radončičius 7 (6 atk. kam.), Igoris Drobnjakas, Zoranas Nikoličius (7 atk. kam.) ir Nemanja Radovičius po 6.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas (6 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas po 13, Martynas Echodas 8 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 7, Eigirdas Žukauskas 6.

Paskutinis FIBA pasaulio čempionato atrankos langas numatytas kitų metų vasarį.

Jo metu lietuviai susigrums su Vengrijos ir Prancūzijos krepšininkais.