Lietuvos rinktinė dar sykį nusileido Prancūzijai

LKF nuotr.

Lietuvos rinktinė (9-3) atranką į FIBA Pasaulio čempionatą baigė pralaimėjimu. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai išvykoje 70:63 (11:14, 24:13, 18:16,17:20) nusileido Prancūzijos krepšininkams (10-2) ir liko antroje K grupės vietoje.

Mačą geriau pradėję lietuviai (14:11), antrajame stabtelėjo ir į pertrauką išėjo turėdami 8 taškų deficitą (35:27). Trečiajame kėlinyje šeimininkams pavyko padidinti pranašumą iki dviženklio (53:43).

Visgi, lemiamame kėlinyje lietuviai kilo į šturmą: galingai spurtavo 12:2 ir likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos išlygino – 55:55, o po minutės Gabrielius Maldūnas, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, nubėgo vienas į puolimą ir dėjimu persvėrė rezultatą (58:57).

Tačiau rungtynių pabaigoje lemiamą žodį tarė Victoras Wembanyama. Prancūzų supertalentas surinko 6 taškus paeiliui ir likus minutei nutolino šeimininkus per 6 taškus (66:60).

Kitoje atakoje lietuviams taškų pelnyti nepavyko ir prancūzai įtvirtino pergalę.

Wembanyama per 25 minutes surinko 15 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), 3 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų.

Geriausias rungtynes vilkint Lietuvos rinktinės aprangą sužaidė Margiris Normantas, kurio sąskaitoje – 17 taškų (2/2 dvit., 4/8 trit., 1/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 17 naudingumo balų.

Prancūzija: Victoras Wembanyama 15 (3 bl.), Nicolas Langas 13, Bodianas Massa 11 (5/5 dvit.), Terry Tarpey 9, Sylavinas Francisco 7.

Lietuva: Margiris Normantas 17 (4/8 trit.), Mindaugas Kuzminskas 11 (2/5 trit.), Gabrielius Maldūnas 8 (4/9 dvit., 6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 6, Eimantas Bendžius, Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) ir Donatas Tarolis po 4.