Paaiškėjo, kurie Lietuvos rinktinės žaidėjai sugebėjo pasikelti savo vertę

Sekmadienį baigėsi 19-tas pasaulio čempionatas, kuriame triumfavo Vokietijos rinktinė. Ji finale 83:77 pranoko serbus.

Trečią vietą iškovojo Kanados krepšininkai, kurie pranoko JAV.

Tuo metu Lietuvos rinktinė čempionate iškovojo šešias pergales, kuomet nugalėjo Egipto, Meksikos, Juodkalnijos, Graikijos, JAV ir Slovėnijos krepšininkus.

Tiesa, mūsiškiai ketvirtfinalyje krito prieš serbus bei pralaimėjo latviams rungtynes dėl 5 vietos.

Mūsiškiai pasaulio pirmenybėse finišavo šeštoje pozicijoje.

Sėkmingas čempionatas pakėlė Lietuvos rinktinės žaidėjų vertę.

Krepsiniozinios.lt žiniomis, labiausiai savo vertę šiame čempionate pasikėlė Ignas Brazdeikis, Rokas Jokubaitis, Tadas Sedekerskis, Eimantas Bendžius ir Mindaugas Kuzminskas.

Sėkmingai čempionate rungtyniavęs Ignas Brazdeikis pasaulio čempionate vidutiniškai per 23 minutes pelnė po 11 taškų, atkovojo po 3,5 kamuolio, atliko po 2,5 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 12,1 naudingumo balo.

Kitą sezoną I. Brazdeikis „Žalgirio“ ekipoje turėtų uždirbti apie 800 tūkst. eurų, nors jo vertė prieš pasaulio čempionatą rinkoje buvo apie 600 tūkst. eurų.

Tuo metu po pasaulio čempionato krepšininko vertė pakilo iki 800 tūkst. eurų.

Savo vertę pasikelti sugebėjo ir Rokas Jokubaitis, kuris pasaulio čempionate vidutiniškai per 25 minutes pelnydavo po 12,6 taško, atkovodavo po 2,3 kamuolio, atlikdavo po 5,8 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 15,1 naudingumo balo.

Krepšininko vertė prieš čempionatą buvo apie 350 tūkst. eurų, tačiau dabar jo vertė pakilo iki 450 tūkst. eurų.

Praėjusį sezoną R. Jokubaitis „Barcelonos“ komandoje gavo apie 300 tūkst. eurų.

Sėkmingai čempionate rungtyniavo ir Eimantas Bendžius. Jis pasaulio čempionate vidutiniškai per 16 minučių pelnydavo po 9,4 taško, atkovodavo po 1,6 kamuolio, atliko po 1 rezultatyvų perdavimą bei rinkdavo po 7,8 naudingumo balo.

Snaiperis pastaruosius du sezonus praleido Sasario „Dinamo“ komandoje. Jis praėjusį sezoną susižėrė apie 200 tūkst. eurų.

Šį sezoną į Atėnų AEK persikėlęs 33 metų Mindaugas Kuzminskas pasaulio čempionate vidutiniškai per 17 minučių pelnė po 9,6 taško, atkovojo po 3,8 kamuolio, atliko po 1,8 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 12 naudingumo balų.

Praėjusį sezoną M. Kuzminskas žaidė Izmiro „Pinar Karšiayka“ komandoje ir gavo apie 250 tūkst. eurų.

Tuo metu  Vitorijos „Baskonia“ sistemos auklėtinis Tadas Sedekerskis šiame čempionate vidutiniškai per 23 minutes įmesdavo po 6,6 taško, atkovodavo po 7,3 kamuolio, atlikdavo po 1,1 rezultatyvius perdavimus bei rinkdavo po 12,1 naudingumo balo.

Tiesa, krepšininkas atlieka didelį darbą gynyboje, o už tai yra ypač vertinamas.

Puolėjo vertė prieš čempionatą buvo apie 350 tūkst. eurų, tačiau dabar jo vertė pakilo iki 450 tūkst. eurų.

Primename, kad praėjusį sezoną T. Sedekerskis „Baskonia“ uždirbo būtent 350 tūkst. eurų.