Serbija užtikrintai nukeliavo į Pasaulio čempionato finalą

Penktadienį paaiškėjo pirmoji pasaulio vyrų krepšinio čempionato finalo dalyvė. Dėl aukso medalių sekmadienį kausis Serbijos rinktinė.

Penktadienį Maniloje surengtame pirmame pusfinalyje serbai 95:86 (23:15, 29:24, 23:24, 20:23) nugalėjo pirmą kartą tarp keturių stipriausių planetos ekipų patekusią Kanadą ir užsitikrino mažiausiai sidabro medalius.

Dėl čempionės titulo Serbija žais su JAV ir Vokietijos poros nugalėtoja. Kanada dėl bronzos varžysis su šios poros pralaimėtoja.

Serbai puolime sugriebė 10 kamuolių, kas virto į 10 antro šanso taškų, taip pat pelnė daugiau taškų po varžovų klaidų (18 prieš 13), nors dažniau klydo serbai.

Nugalėtojams Bogdanas Bogdanovičius per 29 minutes surinko 23 taškus (5/8 dvit., 3/4 trit., 4/5 baudų), 4 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 28 naudingumo balus.

Kanados rinktinei R.J. Barrettas per 32 minutes pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 3/8 trit., 4/6 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 23 (3-3/4, 4 atk. kam.), Ognjenas Dobričius ir Nikola Milutinovas (10 atk. kam.) – po 16, Marko Guduričius 12, Aleksa Avramovičius 10.

Kanada: R. J. Barrettas 23, Dillonas Brooksas 16, Shai‘us Gilgeousas-Alexanderis 15 (9 rez. perd.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 10, Kelly Olynykas 9.