Serbus nugalėję vokiečiai tapo pasaulio čempionais

Pasaulio taurėje paaiškėjo naujieji čempionai – pergalės šokį atliko Vokietijos krepšininkai. Jie sekmadienį finale Maniloje 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) nugalėjo Serbijos rinktinę ir pirmą kartą istorijoje tapo pasaulio čempionais.

Vokiečiams tai yra pirmasis triumfas pasaulio čempionate šalies istorijoje ir pirmasis aukso medalis nuo 1993-ųjų Europos čempionato. Iki šiol geriausias rezultatas buvo bronzos medalis iškovotas 2002 m.

Vokietija buvo vienintelė planetos pirmenybių komanda, kuri nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Rungtynės pirmojoje rungtynių dalyje klostėsi labai įtemptai, o po dviejų kėlinių rezultatas buvo 47:47. Visgi antrą rungtynių dalį vokiečiai pradėjo spurtu 17:6, įgijo dviženklį prnašumą ir nors ketvirtajame kėlinyje Aleksa Avramovičius dar bandė gelbėti serbų kailį, kiti komandos žaidėjai šaudė pro šalį ir pergalę iškovojo Herberto auklėtiniai.

28 taškus pelnę Dennisas Schroderis pripažintas geriausiu viso turnyro žaidėju – čempionato MVP.

Geriausiu finalo žaidėju buvo išrinktas Franzas Wagneris, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius, perėmė 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Serbams Avramovičius per 25 minutes pridėjo 21 tašką, atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį bei 16 naudingumo balų.

Vokietija: Dennisas Schroderis 28, Franzas Wagneris 19 (7 atk. kam., 3 per. kam.), Johannesas Voigtmannas 12 (8 atk. kam.), Moritzas Wagneris 8.

Serbija: Aleksa Avramovičius 21, Bogdanas Bogdanovičius 17 (5 rez. perd.), Filipas Petruševas 10, Nikola Jovičius (8 atk. kam.) ir Vanja Marinkovičius po 9.

Kiek anksčiau bronzos medalius iškovojo Kanada, kuri rungtynėse dėl trečios vietos po pratęsimo 127:118 įveikė JAV.