R. Giedraičio tritaškiai padėjo baskams patekti į Karaliaus taurės pusfinalį

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidusio R.Giedraičio bei Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" komanda pateko į Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalį.

Šalies čempionai Madride vykstančiame turnyre 96:87 (28:17, 27:30, 23:21, 18:19) įveikė Badalonos "Joventut" krepšininkus.

Starto penkete pasirodęs R.Giedraitis per 30 minučių pelnė 19 taškų (3/6 dvit., 4/5 trit., 1/2 baudų), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, sykį suklydo, dukart pažeidė taisykles ir surinko 19 naudingumo balų.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs T.Sedekerskis per 8 minutes įmetė 2 taškus (1/1 dvit.), atkovojo kamuolį ir užfiksavo 3 efektyvumo balus.

Pralaimėjusių gretose solidžiai pasirodė vos antrą mačą naujojoje komandoje žaidęs Vilniaus "Ryte" sezoną pradėjęs Demetriusas Jacksonas. Amerikietis vos per 12 su puse minutės pelnė 12 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudų) ir surinko 10 naudingumo balų.

Pusfinalyje baskų lauks Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos Barselonos "Barcelona" ir Malagos "Unicaja" poros nugalėtojas.

Ketvirtadienį ketvirtfinalio barjerą įveikė Madrido "Real" ir Tenerifės "Lenovo" klubai.

"Baskonia": Achille Polonara (6 atk. kam., 3 bl., 29 naud. b.) ir Rokas Giedraitis (4/5 trit.) po 19, Alecas Petersas 17 (5 atk. kam.), Pierria Henry 16 (8 rez. perd., 3 per. kam.), Luca Vildoza ir Zoranas Dragičius po 7.

"Joventut": Vladimiras Brodzioansky 18 (5 atk. kam.), Ante Tomičius 14 (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Demetriusas Jacksonas (13 min.) ir Xabi Lopezas-Arostegui po 12, Nenadas Dimitrijevičius 8, Conoras Morganas 7.