K. Maksvyčio kariauna su dviem lietuviais palaužė Eurolygos ketvirtfinalio dalyvius

Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį netikėtai nukovė VTB Vieningosios lygos reguliariojo sezono nugalėtojus.

Permės "Parma" (10-12) su Eigirdu Žukausku ir Adu Juškevičiumi namie 78:76 (25:22, 20:27, 19:13, 14:14) palaužė Artūro Gudaičio atstovaujamą Sankt Peterburgo "Zenit" (19-4) klubą.

Prieš mėnesį vykusią dvikovą Sankt Peterburge Eurolygos ketvirtfinalio dalyviai laimėjo sunkiai – 89:84. Tuomet Permės lietuviai surinko po 22 taškus.

"Parma" gali užsitikrinti patekimą į atkrintamąsias varžybas jau kitame ture, kuriame susitiks su Saratovo "Avtodor" (8-14).

Atkakli kova vyko nuo pat susitikimo pradžios. Ketvirtojo kėlinio viduryje "Zenit" strategas Xavi Pascualis buvo nubaustas technine pražanga – 68:65. Likus 3 minutėms A.Gudaitis nepataikė abiejų baudų metimų, o E.Žukauskas šovė iš toli – 74:69.

Prasidėjus paskutinei minutei dvitaškiu pasižymėjo A.Juškevičius – 77:73. Dmitrijui Chvostovui nepataikius antrojo metimo jį dėjimu pataisė Tarikas Blackas – 77:76. A.Juškevičius realizavo tik vieną baudos metimą, o varžovai galėjo ir persverti, ir išlyginti rezultatą, bet abu kartus nepataikė, tačiau atkovojo kamuolį, o X.Pascualis paprašė pertraukėlės likus 4 sekundėms. Svečiai blogai išsimetė kamuolį ir tai reiškė šeimininkų pergalę.

A.Juškevičius per 21 minutę pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 1/2 trit., 4/5 baudų), atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, dusyk suklydo, triskart prasižengė ir užfiksavo 6 naudingumo balus.

E.Žukauskas per 29 minutes įmetė 8 taškus (1/3 dvit., 1/3 trit., 3/3 baudų), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, sykį pažeidė taisykles ir surinko 10 efektyvumo balų.

A.Gudaičio sąskaitoje – 1 taškas (0/2 dvit., 1/4 baudų), 4 atkovoti bei 1 perimtas kamuolys, blokuotas metimas, 3 išprovokuotos pražangos, 1 klaida, 1 gautas blokas, 2 pražangos ir 1 naudingumo balas.

"Parma": Adas Juškevičius ir Borisas Savovičius po 11, Marcelis Ponitka 10 (4 rez. perd.), Lorenzo Williamsas (4 rez. perd.) ir Marekas Mejeris (5 atk. kam.) po 9.

"Zenit": Billy Baronas 17 (3/5 trit.), Andrejus Zubkovas 13, Tarikas Blackas 11 (5/6 dvit.), Austinas Hollinsas 8 (0/5 trit.).