Slovėnija toliau šluoja varžovus: debiutantai pateko tarp keturių stipriausių rinktinių

Tokijo olimpinėse žaidynėse pirmąja vyrų krepšinio turnyro pusfinalio dalyve tapo Slovėnijos rinktinė.

Ji antradienį ketvirtfinalyje be didesnio pasipriešinimo 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) nugalėjo Vokietijos krepšininkus ir iškopė į pusfinalį.

Dėl vietos finale slovėnai kausis su Prancūzijos krepšininkais.

Ketvirtfinalyje Slovėnijos komanda iniciatyvą į savo rankas perėmė jau nuo pirmųjų susitikimo minučių ir atitrūko dviženkle persvara. Nors antrojo kėlinio viduryje vokiečiams pavyko persverti rezultatą (32:31), dar iki ilgosios pertraukos Slovėnijos krepšininkai susigrąžino pranašumą (44:37), o lemiamae ketvirtyje atitrūko 20 taškų skirtumu (84:63).

Slovėnai kovą dėl kamuolio laimėjo 40:28.

Labiausiai prie pergalės prisidėjo Zoranas Dragičius. Jis per 29 minutes pelnė 27 taškus (dvitaškiai 6/6, tritaškiai 5/7), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

Slovėnija: Zoranas Dragičius 27, Luka Dončičius 20 (2-6/11, 3-2/7, 8 atk. kam., 11 rez. perd.), Mike'as Tobey 13 (11 atk. kam.), Jaka Blažičius (3-1/6) ir Klemenas Prepeličius po 9.

Vokietija: Maodo Lo 11 (3-3/6), Nielsas Giffey 10, Isaacas Bonga (3-1/5, 7 atk. kam.) ir Moritzas Wagneris po 9, Andreas Obstas (3-2/9) ir Danilo Barthelis (6 atk. kam.) po 7.