Netikėtumas: lietuviškoji „Baskonia“ triumfavo Madride

Netikėtą pergalę Ispanijos pirmenybėse šventė Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (12-9).

Neveno Spahijos auklėtiniai išvykoje 80:72 (14:16, 15:22, 28:16, 23:18) įveikė ACB lygos lyderius Madrido "Real" (17-5) krepšininkus.

Pirmoji susitikimo pusė staigmenos nežadėjo, tačiau po ilgosios pertraukos baskai visiškai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Rokas Giedraitis per 32 minutes pelnė 7 taškus (2/6 dvit., 1/3 trit.), sugriebė 3 kamuolius, blokavo metimą bei pats gavo "stogą", dusyk suklydo, keturiskart prasižengė ir surinko 13 naudingumo balų.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs T.Sedekerskis per 12 minučių įmetė 4 taškus (2/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius ir užfiksavo 6 efektyvumo balus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė atitinkamai 17 ir 13 taškų surinkę Stevenas Enochas (6 atk. kam.) ir Matthew Costello (3/7 trit., 6 atk. kam., 2 bl.) bei po 11 pridėję Wade'as Baldwinas (4 rez. perd.) ir Simone Fontecchio.

Aikštės šeimininkams Walteris Tavaresas (4/5 dvit., 8/8 baudų, 2 bl., 23 naud. b.) pelnė 23, Thomasas Heurtelis (8 rez. perd.) – 9, Rudy Fernandezas (2/3 trit.) ir Gabrielis Deckas (5 atk. kam.) – po 8 taškus.