„Monaco“ su D. Motiejūnu per pratęsimą pralaimėjo lemiamą finalo mūšį

Donato Motiejūno atstovaujamai Monako "AS Monaco" komandai nepavyko pirmą kartą klubo istorijoje tapti Prancūzijos čempione.

Sašos Obradovičiaus auklėtiniai po itin dramatiškos kovos su pratęsimu išvykoje 82:84 (13:26, 20:17, 20:11, 22:21, 7:9) nusileido Vilerbano ASVEL krepšininkams ir finalo seriją pralaimėjo 2:3.

Papildomo laiko galėjo ir nebūti, tačiau likus 2 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos dvitaškį su Mike'o Jameso pražanga pataikęs Elie Okobo nerealizavo pergalę galėjusio išplėšti baudos metimo.

Pratęsimo metu "Monaco" puolimas visiškai užstrigo, o varžovai po dviejų iš eilės klaidų nubaudė 5 taškais. Willas Thomasas ir Dwayne'as Baconas dvitaškiais sumažino skirtumą iki minimumo, o M.Jamesas persvėrė rezultatą – 81:80. Williamas Howardas šovė iš toli, o Parisas Lee atsakė dvitaškiu – 82:83. E.Okobo realizavo tik vieną baudos metimą, tačiau paskutinėje atakoje D.Baconas prarado kamuolį.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs D.Motiejūnas per 18 minučių pelnė 11 taškų (3/6 dvit., 5/6 baudų), sugriebė kamuolį, sykį suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 7 naudingumo balus.

Vicečempionais be kauniečio tapo dar du buvę žalgiriečiai – 2 taškus lemiamame mače įmetęs prancūzas Leo Westermannas bei atkrintamosiose varžybose nežaidęs australas Brockas Motumas.

ASVEL: Elie Okobo 20 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 4 kl.), Williamas Howardas 15 (9 atk. kam., 2 bl.), Youssoupha Fallas 14 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 3 bl.), Davidas Lighty 9 (2 bl.), Chrisas Jonesas (3/7 dvit., 0/3 trit.) ir Marcosas Knightas (2/2 trit.) po 8.

"AS Monaco": Mike'as Jamesas 16 (3/14 dvit., 2/7 trit., 4/7 baudų, 10 atk. kam., 4 rez. perd.), Dwayne'as Baconas (0/4 trit., 8 atk. kam.) ir Alpha Diallo (6 atk. kam.) po 14, Donatas Motiejūnas 11, Jerry Boutsiele 9, Willas Thomasas ir Parisas Lee (1/6 trit.) po 8.