15 taškų deficitą panaikinusi „Barcelona“ palaužė Valensijos krepšininkus

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savaitę baigė trimis pergalėmis prieš Eurolygoje rungtyniaujančias komandas.

Sekmadienio popietę Barselonoje 81:75 katalonai įveikė Valensijos krepšininkus ir įsirašė 16-ąjį laimėjimą Ispanijos lygoje.

Kita savaitė "Barcai" bus paskutinė prieš laukiantį Ispanijos Karaliaus taurės turnyrą. Šaro treniruojama "Barca" ketvirtadienį Bolonijoje sužais Eurolygos mačą, o sekmadienį namuose priims "Rio Breogan" komandą.

Mačo pradžia sėkmingiau susiklostė svečiams iš Valensijos, kurie įpusėjus pirmąjam kėliniui įgijo 7 taškų persvarą (6:13). Neilgai trukus po Joneso taškų katalonų deficitas tapo dviženklis (6:17). Aikštėje pasirodęs Jokubaitis pelnė 8 taškus, tačiau varžovai išsaugojo dviženklę persvarą (14:24).

Antrąjame kėlinyje "Barcai" nepavyko sumažinti deficito ir Valensijos ekipa po pirmosios mačo pusės turėjo 11 taškų persvarą (32:43).

Po ilgosios pertraukos Laprovittola ir Mirotičius tempė "Barcą" į priekį, kurie kartu pelnę pirmuosius 14 taškų ir sumažino deficitą iki 3 taškų (46:49). Likus žaisti 3 min. Mirotičius tolimu metimu sumažino atsilikimą iki minimumo (51:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Satoransky išlygino rezultatą (59:59), o vėliau čekas tolimu metimu persvėrė rezultatą (62:61). Įpusėjus kėliniui Prepeličius sugrąžino minimalią persvarą Valensijai (69:70), tačiau netrukus Laprovittola atsakė dviem baudomis (71:70). Likus žaisti 1:17 min. Jokubaitis reidu į baudos aikštelę padidino katalonų persvarą iki 3 taškų (76:73), likus žaisti minutę Jonesas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (76:75). Abrineso tritaškis likus žaisti 26 sek. sukrovė "Barcai" 4 taškų persvarą (79:75). Vėliau Abrinesas perėmė kamuolį, o Jokubaitis realizavo dvi baudas (81:75), o varžovai nieko nuveikti nebespėjo.

Rokas Jokubaitis per 28 minutes pelnė 13 taškų (2/4 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 20 naudingumo balų.

Lietuvis buvo naudingiausias ekipos krepšininkas.

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 19, Rokas Jokubaitis ir Nikola Mirotičius 13, Janas Vesely 9, Nikola Kaliničius 7, Jamesas Nnaji 6, Tomašas Satoransky 5, Alexas Abrinesas 3, Oscaras Da Silva, Sertačas Šanli ir Kyle'as Kuričius 2 taškai;

Valensijos "Basket": Jasielis Rivero 18, Kyle'as Alexanderis 16, Jamesas Webbas 15, Chrisas Jonesas 10, Klemenas Prepeličius 7, Jaime'as Pradilla 4, Shannonas Evansas 3, Victoras Claveras 2 taškai;