„Barcelona“ dramatiška pergale pradėjo Ispanijos lygos pusfinalį

Šarūnas Jasikevičius su "Barcelonaa" pergalingai startavo Ispanijos lygos pusfinalyje.

Katalonai pirmose serijos rungtynėse "Palau Blaugrana" arenoje 84:81 (26:15, 19:16, 21:27, 18:23) įveikė Malagos "Unicaja" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas penktadienį taip pat Barselonoje.

Pusfinalio serijoje pirmuosius taškus sužaidus beveik tris minutes pelnė Vesely (2:0). Įpusėjus kėliniui Abrinesas įsmeigė tritaškį (9:6). Likus žaisti 3 min. Ejimas dviem taškais su pražanga išlygino rezultatą (11:11), tačiau katalonai atsakė trimis tritaškiais (20:11), o po Jokubaičio baudos metimų įgijo dviženklę persvarą (22:11).

Diazas tolimu metimu atidarė antrąjį ketvirtį (26:18). Baigiant įpusėti kėliniui Mirotičius buvo nubaustas nesportine pražanga (32:22), o Kalinoski įsmeigė tritaškį (32:25). Vėliau Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga. Kuriozišką tritaškį pataikęs Satoransky paididno "Barcos" persvarą iki 12 taškų (39:27), likus žaisti 2 min. Laprovittola po perimto kamuolio įsmeigė tolimą metimą (42:27). Kėlinio pabaigoje Mirotičius pridėjo tritaškį (45:29).

Po ilgosios pertraukos "Unicaja" surengė spurtą 0:6 ir Šaras buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės (45:37). Tačiau katalonų pasitarimo Sima dar kartą sudrebino krepšį dėjimu (45:39). Kuričius tritaškiu pelnė pirmuosius "Barcos" taškus po pertraukos (48:39). Sužaidus 4 min. po Kalinoski tritaškio komandas skyrė tik 3 taškai (50:47). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Brizuela baudos metimu sumažino andalūzų deficitą iki 2 taškų (57:55). Paskutinę kėlinio minutę Jokubaitis pelnė du taškus su pražanga (64:57).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Ejimo taškais su pražanga (66:61), katalonai atsakė Vesely 4 taškais (70:61). Sužaidus 4 min. Kaliničius sugrąžino "Barcai" dviženklę persvarą (75:65). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. andalūzai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (77:72), o Sima iki 4 taškų (78:74). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Satoransky pataikė tritaškį (82:74). Likus žaisti 18,7 sek. Carteris įsmeigė tolimą metimą ir komandas skyrė tik 3 taškai (82:79). Likus žaisti 10 sek. Laprovittola sumetė baudas (84:79), Kalinoski likus žaisti 5,6 sek. realizavo dvi baudas ir trečiąją prametė specialiai, o Malaga atsikovojo kamuolį likus žaisti 3.3 sek., tačiau "Unicaja" nesugebėjo susikurti metimo ir katalonai triumfavo (84:81).

Rokas Jokubaitis nugalėtojams pelnė 9 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14, Sertačas Šanli 13, Janas Vesely ir Alexas Abrinesas po 12, Tomašas Satoransky 10, Rokas Jokubaitis 9.

„Unicaja“: Yankuba Sima 19, Melvinas Ejimas 14 (9 atk. kam.), Tyleris Kalinoski 12, Tysonas Carteris 10.