Lietuvis prieš lietuvį NBA: mūšis paženklintas dvigubais dviženkliais

Aikštelėje susitikę Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis stengėsi vienas kitam nenusileisti, tačiau jų komandų pajėgumas nebuvo panašaus lygio.

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate dvidešimt šeštą pergalę iškovojo Jono Valančiūno atstovaujamas Naujojo Orleano „Pelicans“ (26/36) klubas. Namie žaidę „Pelicans“ krepšininkai įtikinamai 125:95 (31:33, 34:28, 31:21, 29:13) nugalėjo Sakramento „Kings“ (23/41) ekipą, kurioje rungtyniauja D. Sabonis.

„Pelicans“ krepšininkai dėvėjo geltonas kojines ir taip išreiškė palaikymą Ukrainoje nuo Rusijos agresijos kenčiantiems žmonėms.

J. Valančiūnas per 31 minutę pelnė 17 taškų (dvitaškiai 6/12, tritaškiai 1/1, baudų metimai 2/2), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą blokavo metimą ir dusyk suklydo. Per šį susitikimą J. Valančiūnas pasiekė 9000 pelnytų taškų ribą. Tiek jų surinkta per dešimt NBA sezonų.

„Kings“ centras D. Sabonis per 33 minutes surinko 15 taškų (dvitaškiai 6/14, tritaškiai 0/2, baudų metimai 3/3), taip pat atkovojo 14 kamuolių, atliko 7 rezultayvius perdavimus, kartą kamuolį perėmė ir padarė 3 klaidas.

Kaip ir J. Valančiūnas, „Pelicans“ ekipoje po 17 taškų pelnė dar du žaidėjai, o tvirčiausiai komandą į pergalę traukė 33 taškus surinkęs Brandonas Ingramas (dvitaškiai 13/16, tritaškiai 2/3, baudų metimai 1/2).

„Kings“ ekipoje D. Sabonį pagal surinktus tašklus pralenkė tik De‘Aaronas Foxas (25) ir Harrisonas Barnesas (19).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 33, C.J. McCollumas, Jonas Valančiūnas ir Naji Marshallas po 17, Herbertas Jonesas 14, Jaxsonas Hayesas 13.

„Kings“: De`Aaronas Foxas 25, Harrisonas Barnesas 19, Domantas Sabonis 15, Jeremy Lambas 12.