Lietuviškų NBA klubų akistatoje pergalę iškovojo J. Valančiūnas (VIDEO)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko jau trečioji šį sezoną krepšininkų iš Lietuvos akistata. Naujojo Orleano „Pelicans“ (12/10) su Jonu Valančiūnu sezono vidurio turnyro ketvirtfinalyje svečiuose 127:117 (35:36, 34:25, 31:30, 27:26) palaužė Domanto Sabonio atstovaujamą Sakramento „Kings“ (11/8) klubą.

Naujojo Orleano klubas šį sezoną laimėjo visus tris lietuviškų komandų susitikimus.

J. Valančiūnas žaidė 29 minutes, pelnė 18 taškų (dvitaškiai 7/11, baudų metimai 4/4), atkovojo 11 kamuolių, kartą suklydo ir 6 sykius prasižengė.

D. Sabonis į tai atsakė trigubu dviženkliu: 36 minutės, 26 taškai (dvitaškiai 8/11, tritaškiai 0/1, baudų metimai 10/10), 13 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų, 1 blokas ir 1 klaida.

Po šios pergalės „Pelicans“ iškopė į sezono vidurio turnyro pusfinalį. Čia jų lauks Fynikso „Suns“ ir Los Andželo „Lakers“ poros nugalėtojas.

Per "lietuviųkų" klubų rungtynes nutiko skaudus įvykis – vienas iš arenoje susirinkusių aistruolių blogai pasijuto, jam prireikė medikų pagalbos. „Kings“ gerbėjas buvo gaivinamas, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Herbertas Jonesas 23 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (11 atk. kam.), C. J. McCollumas 17 (7 rez. perd.).

„Kings“: De'Aaronas Foxas 30 (3-1/7, 5 atk. kam., 6 klaidos), Domantas Sabonis 26 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Malikas Monkas 21 (5 rez. perd., 3-5/9), Keeganas Murray'us 14 (3-4/8).