„Lietkabelis“ sutriuškino Ž. Obradovičiaus kariauną

Panevėžio „Lietkabelio“ (7/6) komanda pasiekė įspūdingą pergalę Europos taurės A grupėje.

Gediminas Orelikas šaudė tritaškius, Džordže Gagičius žaidė karjeros mačą, o „Lietkabelis“ namuose 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23) sugebėjo nepalikti vilčių Belgrado „Partizan“ (9/5) klubui.

Nors „Partizan“ rungtynes pradėjo 5 taškais ne atsako, greitai „Lietkabelis“ lygino rezultatą, o po poros Gedimino Oreliko tritaškių šeimininkai buvo priekyje 12:8. G.Oreliko baudos metimai skirtumą dar labiau augino (18:10), bet Rade Zagoracas netrukus ėmėsi darbo – 14:18. Kevino Punterio bandymai švelninti rezultatą buvo atremti (24:18), o kėlinyje liko pusantros minutės. Per jas būtent pastarasis legionierius buvo nesustabdomas ir „Partizan“ lygino rezultatą – 24:24. Taip ir baigėsi pirmasis ketvirtis.

G.Orelikas toliau skriaudė Belgrado komandą tolimais metimais, prie jo prisijungė ir Dovydas Giedraitis – 38:24. Taip „Lietkabelis“ rengė puikų spurtą 14:0, prie kurio G.Orelikas pridėjo tris tritaškius. Gerą atkarpą tęsė ir Panagiotis Kalaitzakis su Dž.Gagičiumi, o „Partizan“ niekaip negalėjo pelnyti taškų jau daugiau nei pusę kėlinio – 42:24. Tik Balša Koprivica pelnė pirmuosius ketvirčio taškus savo komandai, tačiau panevėžiečiai įgavo jau triuškinamą persvarą, kurią stiprino baudų metimais – 48:26. R.Zagoracas taip pat pridėjo baudų metimus, Aleksa Avramovičius – dvitaškį, bet Dž.Gagičius pelnė taškus su pražanga – 51:30. Į ilgąją pertrauką „Lietkabelis“ išėjo su solidžiu pranašumu – 53:37. Tritaškiu kėlinį uždarė K.Punteris.

Kevinas Punteris ir Zachas LeDay’us gerino „Partizan“ situaciją (42:55), tačiau neilgam. Situaciją šeimininkai stabilizavo ir po V.Lipkevičiaus tritaškio pirmavo 63:42. Skirtumas liko triuškinamas (73:49), Dž.Gagičius ir G.Orelikas jį tik augino – 78:49. Po trijų ketvirčių „Lietkabelis“ dominavo – 80:53.

Paskutinis kėlinys buvo formalumas. Panevėžiečiai toliau kontroliavo situaciją (89:63) ir nors darė klaidų pabaigoje bei skirtumą iššvaistė, pergalės iš rankų taip ir nepaleido.

21 taškas ir 25 naudingumo balai – nauji Dž.Gagičiaus karjeros rekordai Europos taurėje. G.Orelikas pelnė 21 tašką, pataikė 5 tritaškius iš 7, atkovojo 5 kamuolius bei rinko 22 naudingumo balus. Jam tai vienos iš geriausių sezono rungtynių.

Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais kovo 15-ą dieną Badalonoje su vietos „Joventut“ krepšininkais.

"Lietkabelis": Gediminas Orelikas (5/7 trit., 5 atk. kam., 22 naud. b.) ir Džordže Gagičius (7/9 dvit., 5 atk. kam., 25 naud. b.) po 21, Vytenis Lipkevičius 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 20 naud. b.), Kristupas Žemaitis 11 (8 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis 10, Dovydas Giedraitis 9, Kasparas Berzinis 5, Gabrielius Maldūnas 2, Tadas Vaičiūnas, Karolis Giedraitis ir Grantas Vasiliauskas po 0.

"Partizan": Kevinas Punteris 20 (3/5 trit.), Rade Zagoracas 16 (3/5 trit.), Yamas Madaras 12 (2/2 trit.), Mathiasas Lessortas (1/5 dvit.) ir alša Koprivica po 7, Zachas LeDay 4.