V. Čeponis: „Geras ženklas, nes M. Schilleris nėra užsispyręs kaip ožys“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo nesėkme. Antradienį „Žalgirio“ arenoje Martino Schillerio auklėtiniai rezultatu 78:87 (17:26, 21:19; 20:21; 20:21) nusileido Maskvos CSKA.Po mačo nusprendė pasisakyti garsus televizijos komentatorius Vaidas Čeponis, kuris socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino mintimis.

Kviečiame paskaityti (Tekstas neredaguotas):

„Nors „Žalgiris“ vakar pralaimėjo CSKA komandai, bet buvo žengtas žigsnis į priekį, palyginti su rungtynėmis prieš „Maccabi“ ir Prienų „Cbet“.

Smagiausias dalykas, kad kai kurių neefektyvių savo principų ir taisyklių atsisakė Martinas Schilleris. Jis pakeitė starto penketą, ne taip ir trumpai naudojo kitokią gynybą – aikštės gynybą 1-3-1. Be to, lengvojo puolėjo pozicijoje buvo išbandytas Hayesas.

Tiksliai nežinau, bet spėju, kad austras pademonstravo lankstumą įsiklausęs į savo asistentų patarimus. Tai tikrai geras ženklas. Vadinasi, treneris nėra užsispyręs kaip ožys. Tikriausiai jis pradeda suprasti, kad Eurolygoje žaidžiamas visai kitoks krepšinis nei G lygoje ar NBA. O iki atvykimo į „Žalgirį“ Schilleris nebuvo matęs labai daug Eurolygos mačų.

Vakar visos minėtos trys naujovės iš esmės pasiteisino. „Zona“, taip pat kombinuota gynyba (kai ginantis aikšte pereinama į asmeninę gynybą) kuriam laikui buvo sutrikdžiusi svečių puolimo mechanizą.

Šengelija keletą kartų susikūrė erdvės ir nepataikė iš patogių padėčių žaisdamas prieš Jankūną, tačiau iš esmės nuo mačo pradžios rungtyniavęs Paulius prieš kartvelą gynėsi neblogai.

Hayesas vienoje situacijoje neapsiginė prieš Clyburną, kai šis žaidė veidu į krepšį, bet apsisaugojo nuo varžovo žaidimo nugarą į krepšį.

Žalgiriečiai eilinį kartą Eurolygoje sėkmingai puolė, kai varžovai aikštėje laiko lėtoką „centrą“. Šiuo atveju tai buvo Milutinovas, kurį kauniečiai sėkmingai atakavo pikenrolo situacijose. Apskritai maskviečių gynyba buvo prastai organizuota, o ir puolimas dažnokai buvo be minties. Tarkim, svečiai visiškai nepasinaudojo tuo, kad Clyburną kurį laiką dengė Milaknis. CSKA puolime daugiausia remiasi savo žvaigždžių individualiais veiksmais ir tiek.

Dvikovos baigtį didžiąja dalimi nulėmė kosminiai Clyburno ir Jameso tritaškiai. Tada žalgiriečiai po varžovų užtarų vis keitėsi ginamaisiais. Tai buvo logiška, bet turbūt reikėjo priimti dar vieną sprendimą. Tai yra, kai vienas ar kitas iš jų turėdavo kamuolį už tritaškio linijos, tikriausiai reikėjo rizikuoti ir priešininkų lyderius atakuoti dviese. Tam, kad jie nusimestų kamuolį.

Tada laisvas būtų likęs kažkuris kitas krepšininkas. Pavyzdžiui, Hackettas, bet gal jau geriau tegul jis atakuoja nedengiamas nei Jamesas ar Clyburnas. Mat pastarieji tuo metu buvo „karšti“, prieš tai atlikę keletą sudėtingų taiklių metimų iš distancijos.

Įdėjau VIDEO-, kuriame bene lemiamas Jameso tritaškis per Rubitą. Tada, mano galva, Jokubaitis galėjo iškart atbėgti į pagalbą komandos draugui ir jie būtų dviese atakavę Jamesą. Tokiu atveju nedengiamas būtų likęs Hackettas. O tai, ko gero, būtų mažesnė blogybė.

Be to, šeimininkų padėtį sunkino tai, kad po susikeitimų aukštesnis ir lėtesnis žmogus atidurdavo prie Jameso. Vienas jų – Rubitas. Tokioje situacijoje besiginantis aukštaūgis, kad išvengtų prasiveržimo, vis tiek dažnai instinktyviai kiek atsitraukia nuo varžovo, nes už jį yra lėtesnis. Nors tuo metu reikia būti prilipus prie Jameso – geriau tegul jis veržiasi ir meta, tarkim, floaterį nei drebia tritaškį.

Abu šie amerikiečiai, ypač Jamesas, tokių lemiamų tikslių metimų per rankas yra pataikęs daugybę per savo karjerą Eurolygoje. To irgi nereikėjo pamiršti.

Vis dėlto ši dvikova nuteikė gana optimistiškai. Tiesa, neabejoju, kad per LKL rungtynes reikia leisti daugiau žaisti Blaževičiui, Jokubaičiui, kad šie nuimtų dalį krūvio nuo svarbiausių krepšininkų, o ir jie patys greičiau tobulėtų. Tikėtina, kad vakar šiek tiek sveikatos pritrūko kai kuriems žaidėjams po to, kai jie ilgai ir varginančiai (su pratęsimu) sekmadienį tampėsi su Prienais“, - rašė V. Čeponis.

Krepsiniozinios.lt