EWBL turo finiše – „Kibirkšties-MRU“ bilietas į atkrintamąsias varžybas

Vainiaus Sodeikos nuotr.

Paskutinėje Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turo akistatoje jėgų pritrūkusi „Kibirkštis-MRU“ namų arenoje 56:72 (14:24, 12:19, 12:12, 18:17) nusileido Rusijos „Samaros“ klubui.

„Kibirkštis-MRU“ turo metu sužaidė 3 rungtynes: 2 kartus šventė pergales ir užsitikrino vietą atkrintamosiose. Vilnietės į „Top 8“ etapą patenka antrus metus iš eilės.

Jau mačo pradžioje aikštės šeimininkės susidūrė su problemomis. Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda turėjo vargo gynyboje ir per pirmąjį kėlinį praleido 24 varžovių taškus (14:24).

Antrąjį kėlinį vilnietės pradėjo užtikrinčiau ir per 2 minutes, po taiklių Eglės Zabotkaitės baudų metimų, sumažino atsilikimą iki 4 taškų (20:24). Tačiau po geros G. Kievino auklėtinių atkarpos, Rusijos klubas pagerino žaidimą gynyboje ir per likusį kėlinį praleido vos 6 lietuvių taškus. Į ilgąją pertrauką „Kibirkštis-MRU“ išėjo turėdamos dviženklį deficitą – 26:43.

Trečiajame kėlinyje vilnietėms neliko kito kelio – juodas darbas gynyboje ir dviguba energija puolime naikinant atotrūkį. Nors „Kibirkštis-MRU“ ketvirtį sužaidė lygiosiomis – 12:12, deficitas švieslentėje neištirpo (38:55).

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Gabrielė Šulskė, kuri realizavo du tolimus metimus iš eilės ir aptirbdė savo komandos atsilikimą. Nors lietuvės rodė agresyvumą puolime, gynyboje nespėjo stabdyti varžovių, ko pasekoje vilnietės 56:72 turėjo pripažinti „Samaros“ klubo pranašumą.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose rungtyniavo G. Šulskė, kuri pelnė 19 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

„Kibirkštis-MRU“: G. Šulskė 19, L. Sakevičiūtė 10 (5 atk. kam.), C. Droguet 8.

„Samara“: T. Baptiste 16 (7 atk. kam., 22 naud. kam.), J. Oneill ir A. A. Grant (10 atk. kam.) po 10.