RKL A diviziono apžvalga: lemtingas baudos metimas Šilalėje ir antra iš eilės KTU pergalė

RKL nuotr.

Sausio 14 dieną Nostra.lt-RKL A divizione įvyko septynerios rungtynės. Įtraukiančių kovų netrūko – „Patriots“ paskutinę pratęsimo sekundę išplėšė pergalę Šilalėje, „Biržai“ metė rimtą iššūkį „Atakai“, o KTU krepšininkai po atkaklios kovos pelnė antrą pergalę paeiliui.

„Patriots“ ir „Lūšies“ dvikovos laimėtoją lėmė baudos metimas

Akmenės r. „Patriots“ (7-10) išvykoje rezultatu 91:90 (26:21, 23:22, 22:20, 8:16, 12:11) po pratęsimo išplėšė pergalę prieš Šilalės „Lūšį“ (3-12).

Iš pradžių komandos kovojo taškas į tašką, bet „Patriots“ pamažu krovėsi pranašumą. Pirmojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė 5 taškai (26:21), antrojo – 9 taškai (49:40), o po ilgosios pertraukos akmeniškiai pirmavo 11 taškų (59:48). „Lūšis“ netrukus spurtavo ir per kiek daugiau nei 2 minutes pelnė net 12 taškų, taip išsiverždami į priekį (61:63). Tačiau šilališkiai per kitas 4 minutes neįmetė nė vieno metimo ir leido varžovams susigrąžinti persvarą (71:63).

Mindaugo Čepausko taiklus dvitaškis ir trys realizuoti baudos metimai sugrąžino „Lūšį“ į kovą dėl pergalės. Atkakliai kovojusi Šilalės komanda priešpaskutinę minutę išlygino rezultatą (77:77), tačiau netrukus sekė akmeniškio Martyno Linkevičiaus dvitaškis. Po dviejų nesėkmingų bandymų „Lūšis“ galiausiai vėl susilygino su varžovais – likus 8 sekundėms pratęsimą dvitaškiu išplėšė Justas Košys.

Pratęsimą stipriau pradėjo „Patriots“ krepšininkai ir įgijo 4 taškų pranašumą (83:79), bet trys iš eilės taiklūs dviejų taškų metimai išvedė šilališkius į priekį (86:88). Tiksint paskutinėms sekundėms komandos apsikeitė tiksliais dvitaškiais. Galiausiai likus vos 2 sekundėms Deividas Visockis smeigė dvitaškį su pražanga ir realizavo lemtingą baudos metimą, garantavusį Akmenės komandai pergalę.

„Lūšį“ į priekį vedė Justas Košys. Justas per 35 minutes pelnė 30 taškų (10/14 dvit., 1/4 trit., 7/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 8 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Daugiausiai taškų – 24 – „Patriots“ komandai uždirbo Mantas Jankaitis (34 min, 7/11 dvit., 1/5 trit., 7/9 baud.), taip pat atkovojęs 6 kamuolius, išprovokavęs 6 pražangas ir pelnęs 19 naudingumo balų.

Artima kova Biržuose baigėsi „Atakos“ triumfu

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (14-2) išvykoje rezultatu 89:84 (26:20, 21:22, 18:19, 24:23) įveikė BC „Biržai“ krepšininkus (9-7).

Jau pirmosiomis minutėmis kazlų rūdiškiai šovė į priekį (7:0), bet varžovai juos greitai pavijo. Vis dėlto „Ataka“ išliko priekyje ir pamažu didino persvarą, kol antrojo kėlinio pabaigoje ji pasiekė 10 taškų (47:37). Po ilgosios pertraukos biržiškiai sugrįžo stipresni ir netrukus aplenkė priešininkus (53:54).

Kelias minutes virė artima kova, po kurios „Ataka“ vėl pirmavo, šįkart – 7 taškais (68:61). „Biržai“ neleido varžovams atitrūkti ir kvėpavo jiems į nugarą. Likus mažiau nei minutei komandas skyrė vos 2 taškai (86:84), bet paskutinėmis sekundėmis Kazlų Rūdos krepšininkų metimai buvo taiklesni ir uždirbo jiems pergalę.

Dovydas Rimkus buvo rezultatyviausias „Biržų“ gretose. Žaidėjas per 38 minutes pelnė 27 taškus (8/13 dvit., 3/8 trit., 2/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir uždirbo 24 naudingumo balus.

Laimėtojų komandoje geriausiai pasirodė Karolis Šarukas, per 19 minučių surinkęs 20 taškų (6/8 dvit., 1/3 trit., 5/8 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir pelnęs 17 naudingumo balų.

KTU komanda atsilaikė prieš visus Kėdainių SC spurtus

Kauno technologijos universiteto komanda (5-12) namų aikštelėje 85:80 (21:18, 26:16, 15:19, 23:27) nugalėjo Kėdainių sporto centro ekipą (8-7).

Pirmajame kėlinyje nė viena komanda neįgijo rimtesnio pranašumo, o štai antrasis ketvirtis buvo itin sėkmingas KTU krepšininkams – jų persvara pakilo nuo 3 taškų (21:18) iki 15 taškų (39:24). Antrojoje rungtynių pusėje kėdainiškiai mėgino vytis varžovus ir sugebėjo jų persvarą sumažinti iki 5 taškų (51:46), bet ši netrukus vėl padidėjo iki 12 taškų (60:48).

Paskutiniajame kėlinyje Kėdainių SC krepšininkai dar kartą prisivijo KTU komandą (70:67), o kauniečiai į tai atsakė spurtu 9:0. Rungtynėms artėjant link pabaigos kėdainiškiai nenuleido rankų ir vėl mažino atsilikimą, tačiau rezultato išlyginti nespėjo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Nugalėtojų ekipoje efektyviausiai rungtynes sužaidė Dominykas Černius, per 34 minutes įmetęs 13 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 3/6 baud.), atkovojęs net 11 kamuolių, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 19 naudingumo balų.

Naudingiausias Kėdainių SC žaidėjas buvo  Vainius Steponavičius. Vainius per 36 žaidimo minutes pelnė 19 taškų (5/7 dvit., 0/3 trit., 9/11 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (15-1) – Kauno „Žalgiris-3“ (4-14) 78:62 (20:12, 19:10, 29:12, 10:28);

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (7-9) – Raseinių „Raseiniai“ (9-8) 76:85 (17:20, 23:26, 19:26, 17:13);

Prienų „Labas GAS-KKSC“ (4-13) – Plungės „Olimpas“ (8-8) 89:81 (25:31, 22:11, 23:13, 19:26);

LCC tarptautinis universitetas (8-8) – Tauragės „Tauragė“ (11-5) 62:73 (11:16, 17:15, 16:20, 18:22).

***

Sausio 15 dieną Nostra.lt-RKL B divizione susikovė 6 komandos. „Gargždai-SC“ Žemaitijos derbyje iškovojo ketvirtąją sezono pergalę, Ignalinos „Vilkakalnis“ po pratęsimo susidorojo su „Birštonu“, o SRC-„Dzūkija“ nesunkiai įveikė „Ridą“.

Žemaitijos komandų derbį laimėjo gargždiškiai

Gargždų sporto centro komanda (4-9) išvykoje rezultatu 69:64 (20:16, 15:16, 15:13, 19:19) įveikė Kretingos SM-„Kretingą“ (1-12). Iškovoję šią pergalę gargždiškiai pakilo iki 10-osios vietos turnyrinėje lentelėje, o dar viena pergalė leistų komandai pakliūti į stipriausiųjų aštuntuką A grupėje.

Antrajame kėlinyje Juozas Virkutis taikliu metimu padidino „Gargždų-SC“ persvarą iki didžiausios per visą rungtynių laiką – 10 taškų (29:19). Kretingiškiai greitai atsitiesė ir kėlinį užbaigė su minimaliu atsilikimu (35:32).

Trečiajame ketvirtyje po 7 iš eilės netaiklių „Kretingos“ metimų svečiai vėl greitai išsiveržė į priekį (45:37), tačiau kretingiškiams pavyko sukurti intrigą. Paskutinįjį kėlinį stipriau pradėję aikštelės šeimininkai pavijo gargždiškius ir likus 4 minutėms jau turėjo nedidelį pranašumą (56:60).

Laikrodžiui artėjant link paskutinės rungtynių minutės rezultatą savo naudai persvėrė „Gargždai-SC“ (62:61). Varžovai turėjo puikią progą svečiams atsakyti dvitaškiu, tačiau netaiklų SM-„Kretingos“ metimą gargždiškis Paulius Kazlauskas pavertė į 3 taškus (65:61). Per likusį laiką Kretingos krepšininkams nepavyko pasivyti priešininkų.

Gargždiškių gretose puikiu žaidimu išsiskyrė Jokūbas Žilius. Krepšininkas per 32 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 23 naudingumo balus.

Kretingos SM-„Kretinga“ ekipoje geriausiai pasirodė Rokas Tiškus, per 34 minutes pelnęs 19 taškų (1/3 dvit., 3/11 trit., 8/9 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 30 naudingumo balų.

Po pratęsimo – antroji „Vilkakalnio“ pergalė šią savaitę

Ignalinos „Vilkakalnis“ (10-3) po vieno pratęsimo namuose rezultatu 91:78 (16:28, 21:16, 7:13, 28:15, 19:6) įveikė Birštono „Milastą“ (10-2). Tai buvo antroji „Vilkakalnio“ pergalė šią savaitę: ignaliniškiai šeštadienį svečiuose įveikė Alytaus SRC-„Dzūkijos“ krepšininkus.

Po aštuonias minutes trukusios artimos kovos „Milasta“ staiga pradėjo tolti nuo varžovų ir iki pirmojo kėlinio pabaigos spėjo susikrauti 12 taškų pranašumą (16:28). Stipriai antrąjį ketvirtį pradėję ignaliniškiai pamažu pavijo varžovus (27:31), bet trys žaibiškai pelnyti tritaškiai vėl leido svečiams atsiplėšti (30:44). Po ilgosios pertraukos iš birštoniškių persvaros teliko 4 taškai (40:44), tačiau per 9 minutes ji patrigubėjo (44:57).

Paskutiniajame kėlinyje „Vilkakalnis“ spurtu 11:0 parodė, kad dėl pergalės vis dar kovoja. Likus vos pusei minutės „Milasta“ pirmavo 6 taškais (64:70), kai Mindaugas Ralys sukūrė stebuklą ir dviem taikliais dvitaškiais bei baudos metimu visiškai priartino Ignalinos komandą. Tomo Mackonio tritaškis išvedė „Vilkakalnį“ į priekį, o „Milastos“ Domantas Jasionis smeigė dvitaškį ir uždirbo pratęsimą (72:72). Jame ignaliniškiai buvo nesustabdomi ir paliko varžovus toli už nugaros.

Ignalinos „Vilkakalnio“ komandą į priekį vedė Tomas Mackonis, kuris per 33 minutes pelnė 20 taškų (3/9 dvit., 4/8 trit., 2/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir uždirbo 17 naudingumo balų.

Aurimo Liuizos auklėtinių tarpe naudingiausi buvo Vytautas Jakubaitis (42 min., 15 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 13 naudingumo balų) ir Tomas Butrimas (28 min., 9 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 11 naudingumo balų).

Šimto taškų ribą peržengę alytiškiai nesunkiai įveikė „Ridą“

Alytaus SRC-„Dzūkija“ (5-7) namuose rezultatu 109:49 (26:12, 30:6, 30:19, 23:12) įveikė Švenčionėlių „Ridą“ (2-11). Po šių rungtynių alytiškiai pergalių ir pralaimėjimų santykiu susilygino su Molėtų „Ežerūno“ ekipa ir dalinasi 8-9 vietas.

Rungtynes užtikrintai pradėjo šeimininkai – sužaidus pusę pirmojo ketvirčio SRC-„Dzūkija“ jau turėjo net 15 taškų persvarą (19:4), bet įsivažiavę „Ridos“ krepšininkai neleido svečiams nurūkti dar toliau (26:12).

Svečiams atsilaikyti pavyko iki trečios antrojo ketvirčio minutės, po kurios alytiškiai spurtavo 21:2 ir kėlinį baigė turėdami net 38 taškų pranašumą. Šios persvaros užteko užtikrintai įveikti „Ridą“.

SRC-„Dzūkijos“ komandoje geriausiai pasirodė 17-os metų atakuojantis gynėjas Adomas Stančikas. Žaidėjas per 22 minutes pelnė 27 taškus (4/5 dvit., 6/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

Švenčionėlių „Ridos“ ekipoje 18 naudingumo balų surinko Simonas Šalna. Simonas per 25 minutes pelnė 6 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 4 varžovų pražangas.