RKL A diviziono apžvalga: KTU pergalė ir ilgai lauktas prieniškių laimėjimas (B diviziono apžvalga)

RKL nuotr.

Sausio 13 dieną Nostra.lt-RKL A divizione surengtos aštuonerios rungtynės. Stipriausiųjų trejete esantis „Omega-Tauras“ krito akistatoje su KTU komanda, „Labas GAS-KKSC“ pagaliau užbaigė pralaimėjimų seriją, o „Žalgiris-3“ atkakliai kovėsi su „Ataka“.

KTU ekipa nukovė lygos galiūną – „Omega-Taurą“

Kauno r. „Omega-Tauras“ (12-3) namuose rezultatu 73:79 (24:21, 21:17, 17:18, 11:23) nusileido Kauno technologijos universiteto komandai (4-12). KTU ekipai ši pergalė – pirmoji po trijų pralaimėjimų iš eilės.

Nors beveik visą pirmąjį kėlinį pirmavo „Omega-Tauras“, KTU krepšininkai neleido jiems įgyti didesnio nei 5 taškų pranašumo. Tačiau antrajame ketvirtyje Kauno rajono ekipai pavyko pralaužti varžovų gynybą ir per 5 minutes išsiveržti į priekį per 16 taškų (43:27). Susiėmę KTU jaunuoliai epizodu 2:11 iki kėlinio pabaigos atkovojo 9 taškus (45:38).

Po ilgosios pertraukos jėgas atgavusios komandos žaidė apylygiai – skirtumas bangavo, bet „Omega-Tauro“ persvara per trečiajį kėlinį sumažėjo vos 1 tašku (62:56). Vis dėlto aikštelės šeimininkams paskutiniajame ketvirtyje ėmė trūkti jėgų. Gerai atakavę ir dar geriau gynęsi KTU krepšininkai priešininkus pavijo (63:63), aplenkė ir ėmė didinti persvarą. Paskutinėmis rungtynių minutėmis svečių pranašumas jau siekė 10 taškų (66:76), ir „Omega-Taurui“ jo panaikinti nepavyko.

Kauno technologijos universiteto ekipoje sužibėjo Dominykas Černius, kuris per 31 minutę pelnė 16 taškų (5/11 dvit., 6/9 baud.), atkovojo net 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 21 naudingumo balą.

Giedriaus Kurtinaičio auklėtinių gretose naudingiausias buvo Edvinas Jezukevičius, per 23 minutes pelnęs 14 taškų (5/8 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 15 naudingumo balų.

Po nesėkmių serijos „Labas GAS-KKSC“ šventė pergalę Kėdainiuose

Prienų „Labas GAS-KKSC“ (3-13) išvykoje rezultatu 85:74 (15:19, 22:19, 22:19, 26:17) įveikė Kėdainių sporto centro krepšininkus (8-6). Šios pergalės prieniškiai laukė ilgai – prieš ją komanda patyrė 6 pralaimėjimus iš eilės.

Kėdainiškiai jau rungtynių pradžioje spurtu 0:11 bandė įrodyti pranašumą (5:16), tačiau Prienų ekipa iškart atsakė dviem tritaškiais bei keturiais taikliais baudų metimais ir neleido varžovams nutolti (15:16). Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai darkart mėgino kurtis persvarą, bet „Labas GAS-KKSC“ ją vėl panaikino (37:38).

Po ilgosios pertraukos prieniškiai pagaliau išsiveržė į priekį, o vėliau spurtavo 12:2 ir įgijo 10 taškų pranašumą (59:49). Loreno Stoškevičiaus ir Lauryno Danieliaus pastangomis Kėdainių SC komanda priartėjo per 2 taškus (59:57), tačiau ketvirtajame kėlinyje priešininkai vėl atitrūko ir galiausiai šventė pergalę.

Laimėtojų ekipoje naudingiausiai žaidė Nojus Lebskas, per 23 minutes pelnęs 19 taškus (1/3 dvit., 2/5 trit., 11/13), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 19 naudingumo balų.

Kėdainių sporto centro komandoje geriausiai pasirodė Laurynas Danielius. Žaidėjas per 34 minutes pelnė 24 taškus (8/14 dvit., 1/9 trit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 22 naudingumo balus.

„Ataka“ atlaikė „Žalgirio-3“ atakas

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (13-2) namų aikštelėje 69:60 (13:17, 23:11, 15:12, 18:20) laimėjo prieš Kauno „Žalgirį-3“ (4-13).

Sėkmingiau varžybas pradėję jaunieji žalgiriečiai lyderiavo pusantro kėlinio, tačiau skirtumas išliko nedidelis. Antrojo ketvirčio viduryje „Atakos“ krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai (27:26) ir pamažu pradėjo tolti nuo varžovų.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio-3“ situacija nepagerėjo – rezultatyviai žaidę varžovai persvarą padidino iki 17 taškų (45:28). Kauniečiai neketino lengvai pasiduoti ir trečiojo bei ketvirtojo kėlinių sandūroje atkovojo net 13 taškų (51:47). Paskutiniajame ketvirtyje po atkaklios kovos iš „Atakos“ pranašumo teliko 1 taškas (60:59), bet taiklūs tritaškiai bei baudų metimai leido aikštelės šeimininkams švęsti pergalę.

SC-„Ataką“ į priekį vedė Karolis Šarukas, kuris per 25 minutes pelnė 16 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

„Žalgiris-3“ komandoje 16 naudingumo balų surinko Kristupas Kepežinskas. Kristupas per 27 minutes pelnė 18 taškų (4/8 dvit., 3/5 trit., 1/2 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Tauragės „Tauragė“ (10-5) – Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (14-1) 69:86 (19:24, 19:15, 20:29, 11:18);

Plungės „Olimpas“ (8-7) – Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (7-8) 93:88 (25:24, 22:18, 25:22, 21:24);

BC „Biržai“ (9-6) – VDU (5-10) 88:75 (26:16, 21:21, 25:17, 16:21);

Raseinių „Raseiniai“ (8-8) – Šilalės „Lūšis“ (3-11) 104:78 (23:21, 23:20, 29:13, 29:24);

Akmenės r. „Patriots“ (6-10) – LCC tarptautinis universitetas (8-7) 70:82 (16:28, 19:16, 20:19, 15:19).

***

Sausio 13 dieną Nostra.lt-RKL B divizione sužaistos penkerios rungtynės. VKM-VILMA atlaikė Ukmergės SC šturmą, o „Kuršasta“ liko per plauką nuo pergalės Kaišiadoryse.

Ukmergės SC krepšininkai nesėkmingai šturmavo VKM-VILMA komandos namų aikštelę

Vilniaus krepšinio mokykla-VILMA (4-7) namuose rezultatu 81:73 (20:14, 18:22, 24:17, 19:20) nurungė Ukmergės sporto centro komandą (3-10).

Pirmojo ketvirčio viduryje Mato Šiškausko tritaškis bei Emilio Kargerto tritaškis ir dvitaškis greitai sukrovė VKM-VILMA ekipai 9 taškų persvarą (13:4), bet kito kėlinio pradžioje ukmergiškiai varžovus pavijo ir aplenkė (22:23).

Po ilgosios pertraukos vilniečiai spurtavo 8:0 ir išsiveržė į priekį (54:46). Ketvirtajame kėlinyje Ukmergės SC komandai pavyko atsilikimą sumažinti iki 3 taškų (69:66), bet paskutinėmis minutėmis VKM-VILMA krepšininkai buvo pranašesni ir laimėjo 8 taškų skirtumu.

VKM-VILMA komandoje geriausiai pasirodė Emilis Kargertas, per 26 minutes pelnęs 16 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 27 naudingumo balus.

Ukmergės sporto centro ekipos gretose išsiskyrė Lukas Barkauskas. Žaidėjas per 26 minutes pelnė 17 taškų (5/12 dvit., 1/3 trit., 4/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Didelį pranašumą iššvaisčiusi „Savingė“ galiausiai vis tiek šventė pergalę

Kaišiadorių „Savingė“ (5-8) namų aikštelėje 76:74 (17:19, 26:14, 25:22, 8:19) išplėšė pergalę prieš Skuodo KKSC-„Kuršastą“ (8-5).

Pirmąsias 10 minučių komandos žaidė taškas į tašką, o antrajame ketvirtyje artimą kovą pakeitė „Savingės“ rezultatyvus epizodas, suteikęs šeimininkams 11 taškų persvarą (35:24). Po ilgosios pertraukos skuodiškiai priartėjo prie varžovų (56:54), bet paskutiniojo ketvirčio pradžioje kaišiadoriškiai jau pirmavo 15 taškų (70:55).

Rungtynėms artėjant link pabaigos, didelę persvarą turėję „Savingės“ krepšininkai išsikvėpė – jiems sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o tuo pasinaudojusi „Kuršasta“ paskutinėmis minutėmis sugrįžo į kovą dėl pergalės (72:71). Finalinė kova Skuodo komandai buvo nesėkminga: per paskutinę minutę net 5 pramesti metimai neleido svečiams išplėšti pergalės iš „Savingės“ rankų.

Skuodiškių gretose rezultatyviausias buvo Julius Kryževičius. Julius per 25 minutes pelnė 15 taškų (0/2 dvit., 5/12 trit., 0/0 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei užsidirbo 12 naudingumo balų.

Iš Raimondo Zakrio auklėtinių geriausiai pasirodė 22 metų Ignas Mikulis, kuris per 34 minutes pelnė 18 taškų (5/6 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

BC „Trakai“ (12-1) – Kupiškio KK „Kupiškis“ (8-4) 81:61 (21:23, 21:19, 20:8, 19:11);

Druskininkų „Druskininkai“ (6-6) – Marijampolės SC (0-12) 90:64 (33:15, 20:13, 22:15, 15:21);

Radviliškio „Radviliškis-ŠSPC“ (12-0) – Kretingos SM-„Kretinga“ (1-11) 140:56 (32:16, 35:15, 38:7, 35:18).